x x
x x

Prof. Adam Mariański w debacie Pulsu Biznesu o sukcesji

x

„Sukcesja z sukcesem – wyzwanie dla polskich firm” pod takim hasłem odbyła się debata zorganizowana przez redakcję Pulsu Biznesu, w której udział wziął prof. dr hab. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych i pod takim tytułem ukazała się publikacja na łamach tej gazety, napisana na podstawie tej debaty.

„Formuła fundacji od lat jest popularnym narzędziem sukcesji na zachodzie. Pozwala ona na płynną zmianę pokoleniową, zachowanie jednolitości, utrzymanie majątku wniesionego do fundacji  i zarządzanie nim z pomocą rady. Fundator, najczęściej założyciel firmy, określa dokładne zasady jego funkcjonowania oraz  obowiązki i korzyści, jakie będą mieli beneficjenci podmiotu – tłumaczył prof. Adam Mariański”.

 „Jeden z polskich przedsiębiorców, którego firma przynosi jedne z największych dochodów w Polsce , uznał, ze każdemu z trojga dzieci przypadnie inne aktywo, bo nigdy nie będą oni w stanie się dogadać. W USA z kolei można zauważyć trend ”wydam, zanim umrę”. Tamtejsi przedsiębiorcy spieniężają swoje biznesy, mniejszą część zapisują w testamencie spadkobiercom, a za resztę korzystają z życia. Sprzedaż okazuje się po prostu najłatwiejszym rozwiązaniem. Pieniądze łatwo bowiem podzielić. Zdecydowanie trudniejsze okazuje się to w przypadku zarządzania i odpowiedzialności” – mówił prof. Adam Mariański.

Zapraszamy do lektury.
(Sukcesja z sukcesem – wyzwania dla polskich firm Puls Biznesu, 2018-06-11, Patrycja Łuszczyk).

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2018-06-11 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x