Wigilie w KIDP: Mazowieccy doradcy podatkowi świętowali w Polonia Palace

x

Grudzień to okres, w którym regionalne Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizują spotkania wigilijne. Doradcy podatkowi spotykają się, podsumowują mijający rok, dzielą się doświadczeniami i opłatkiem. Spotkania takie mają przede wszystkim charakter integracyjny ale często także nie pozbawione są elementów promocyjnych. Uczestniczą w nich bowiem nie tylko przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów zawodów zaufania publicznego ale i inni ważni goście. W niezwykle podniosłej atmosferze odbyła się uroczystość Mazowieckiego Oddziału KIDP.

Uroczysta kolacja wigilijna, zorganizowana przez Zarząd i Biuro Mazowieckiego Oddziału KIDP, odbyła się w dniu 12 grudnia 2018 r. w Hotelu Polonia, w pięknej Sali Ludwikowskiej,  w Warszawie. Na świąteczną atmosferę i doniosły nastrój  miały z pewnością wpływ życzenia składane przez Przewodniczącego Zarządu Pawła Trojanka, wiceprzewodniczącą Zarządu Małgorzatę Militz i członka Zarządu Joannę Krzemińską, a także wspaniały koncert Natalii Kukulskiej.

„W tym dniu chcielibyśmy podzielić się z Państwem opłatkiem i przy wigilijnym stole złożyć świąteczne życzenia” – powiedział Paweł Trojanek, witając zaproszonych gości. A było wśród nich wiele znamienitych osób. Przybyli: przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych obecnej kadencji prof. Adam Mariański, przewodniczący poprzednich kadencji: prof. Witold Modzelewski i Tomasz Michalik. Krajową Radę Doradców Podatkowych reprezentowali także wiceprzewodniczący: Anna Misiak i  Andrzej Marczak, członek KRDP oraz przewodniczący Zarządu Mazowieckiego Oddziału KIDP III kadencji Jacek Bajson a także Rzecznik Prasowy Wiesława Moczydłowska. Nie zabrakło też przedstawicieli organów dyscyplinarnych, z Michałem Kłosem, przewodniczącym Wyższego Sądu Dyscyplinarnego i Alicją Sarną, sekretarzem tego sądu, na czele.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów zawodów zaufania publicznego m.in. adw. Mikołaj Pietrzak, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Ewa Helena Serafin, Prezes Izby Notarialnej w Warszawie, Andrzej Surowiecki, Prezes Fundacji Okręgowej Izby Lekarskiej „Pro Seniore”.  Środowisko naukowe reprezentowała prof. Hanna Litwińczuk, będąca jednocześnie przewodniczącą Rady Naukowej przy KRDP. Gościem wydarzenia był także Adam Bącal, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Przybyli też przedstawiciele mediów: Bożena Breczko z Radia dla Ciebie oraz Maciej Krajewski z Wolters Kluwer.

Życzeniom i dyskusjom nie było końca. Po uroczystej kolacji wigilijnej odbył się wspaniały koncert wspomnianej już Natalii Kukulskiej z zespołem. Wprowadziła ona gości w świąteczny nastrój, wykonując najbardziej znane i lubiane kolędy. Nie zabrakło też piosenek z jej repertuaru.
Po koncercie był czas na rozmowy i dyskusje, przy wyśmienitych daniach bankietowych.

Z kolei, kilka dni wcześniej odbyła się uroczystość wigilijna Małopolskiego Oddziału KIDP. Uczestniczący w tym spotkaniu gość z Warszawy - Paweł Trojanek, przewodniczący Zarządu Mazowieckiego Oddziału KIDP, przypomniał tam w formie anegdotycznej, że Ewangelia św. Łukasza rozpoczyna się od opisu wydarzeń za Kwiryniusza, związanych ze spisem powszechnym w Ziemi Świętej, który podyktowany był planami fiskalnymi. Wszystko zaczęło się zatem od podatku. Tak więc o podatkach i w  okresie świątecznym można mówić, a zbliżający się nowy rok skłania do takich rozmów jeszcze bardziej.
 
Zygmunt J. Tabisz, przewodniczący Małopolskiego Oddziału KIDP podkreślał, że   głównym zadaniem jakie stoi przed samorządem doradców podatkowych jest przygotowanie się do dużej ilości zmian w prawie podatkowym, które wejdą z życie w nowym roku.
 
Wieczerzę wigilijną Małopolskiego Oddziału KIDP ubarwiły kolędy w wykonaniu chóru Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki „Cantata" pod kierownictwem Marty Stós.

Wszystkie Oddziały regionalne Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizują takie uroczyste spotkania, ale o wszystkich tu napisać nie sposób. Ale wszystkim doradcom podatkowym, skupionym w tych Oddziałach, życzymy aby zawód, jaki wykonują, przyniósł im wiele satysfakcji w nowym roku a podatki były „proste jak drut”, nawiązując do nazwy konkursu organizowanego przez Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Uroczystość wigilijną zorganizowała też Krajowa Rada Doradców Podatkowych. Odbyła się ona  17 grudnia br. w hotelu Sheraton. Również nie zabrakło tu znamienitych gości i oprawy muzycznej.


Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-12-14 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x