Polska delegacja na konferencji "The Future of Taxation" w Mediolanie

x

Przedstawiciele Krajowej Rady Doradców Podatkowych: dr Mariusz Cieśla i Bartosz Kubista reprezentowali samorząd polskich doradców podatkowych na konferencji „Przyszłość podatków: równoważenie polityk

krajowych oraz potrzeba wspólnych międzynarodowych zasad” która miała miejsce 6 lutego w Mediolanie.

 

Inicjatorem spotkania, w którym udział wzięło ponad 250 doradców podatkowych z całej Europy była ANTI Lombardia, organizacja włoskich doradców podatkowych. Główne tematy konferencji dotyczyły zapobieganiu unikania opodatkowania w kontekście dyrektyw Rady UE: ATAD, ATAD II, GAAR i DAC6.

 

Przewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej, dr Mariusz Cieśla został poproszony przez organizatorów o moderowanie panelu IV konferencji pt. "Unified approach against tax avoidance” (”Jednolite podejście do unikania opodatkowania”). Dyskusja z udziałem ekspertów i publiczności toczył się m.in wokół takich kwestii jak wewnętrzna nieuczciwa konkurencja podatkowa w UE oraz przyszłość UK w kontekście Brexitu. 

 

Drugi z delegatów, Bartosz Kubista wziął udział w dyskusji i wystąpił z wykładem pt. "European tax lawyer after DAC6: tax consultant or tax authorities’ aid" w III panelu, który był poświęcony wpływom jakie globalizacja i cyfryzacja mają na relacje podatników z urzędnikami skarbowymi. 

 

Mediolańska konferencja cieszyła się wyjątkowym zainteresowanie wśród europejskich doradców. Uczestniczyło w niej ponad 250 specjalistów z dziedziny międzynarodowego opodatkowania oraz przedstawicieli władz podatkowych Włoch. Polskę, oprócz członków Krajowej Rady Doradców Podatkowych, reprezentował wicekonsul Maciej Nowicki z Konsulatu RP w Mediolanie.

 

Dzień później, przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej, dr Mariusz Cieśla spotkał się w imieniu KRDP z władzami ANTI Lombardia. Na spotkaniu powstała inicjatywa podpisania porozumienia pomiędzy KIDP i ANTI w sprawie rozszerzenia współpracy w zakresie wspólnej organizacji konferencji, wymiany doświadczeń oraz wspólnych stanowisk dotyczących obrony praw podatników. 

 

Więcej informacji na temat konferencji:

https://www.younganti2020.com

DATA PUBLIKACJI: 2020-02-11 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x