KIDP na Gospodarczym Otwarciu Roku w Katowicach

x

KIDP na Gospodarczym Otwarciu Roku w Katowicach

 

Samorząd doradców podatkowych został zaproszony do udziału w Gospodarczym Otwarciu Roku organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W wydarzeniu wzięło udział prawie 100 osób – przedstawicieli władz regionu i samorządu, dyplomatów, ekspertów oraz członków Izby.

 

Samorząd doradców podatkowych reprezentował przewodniczący KRDP, prof. dr hab. Adam Mariański, który został poproszony przez organizatorów o omówienie zmian prawnych i mających wpływ na przedsiębiorców w nadchodzącym roku.

 

- Rok 2019 przyniósł nam najgorsze rozwiązania w dziedzinie prawa podatkowego. W dodatku Polska wiedzie prym w Europie w wysokości nakładania kar na przedsiębiorców za brak raportowania schematów podatkowych. Ze względu na nowe otwarcie, czyli nowe kierownictwo Ministerstwa Finansów liczymy na zmianę podejścia do prawa podatkowego poprzez konsultacje społeczne dotyczące wprowadzanych przepisów. Warto stworzyć np. Forum Podatkowe, w ramach którego można by zgłaszać zastrzeżenia w przypadku nieproporcjonalności lub niejasności we wprowadzanych zmianach prawa podatkowego – postulował w swoim wystąpieniu prof. Adam Mariański.

 

Działając od trzech dekad Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą 500 śląskich firm. Szczegółową relację z tego wydarzenie można znaleźć na stronach Izby:

 

http://rig.katowice.pl/aktualnosci/2104-frekwencyjny-i-merytoryczny-sukces-regionalnego-gospodarczego-otwarcia-roku

DATA PUBLIKACJI: 2020-01-31 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x