Akcja PIT - doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością 2 kwietnia br.

x

Doradcy podatkowi od wielu lat pomagają osobom z niepełnosprawnością rozliczyć się z fiskusem. W poszczególnych regionach są przeprowadzane akcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem tych osób. W tym roku  przeprowadzona zostanie jednodniowa akcja ogólnopolska w dniu 2 kwietnia. Niektóre Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaplanowały pomoc w dłuższym okresie.

W ramach pomocy udzielane są przez doradców podatkowych bezpłatne konsultacje podatkowe w sprawie rozliczeń rocznych na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Doradcy podatkowi udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.: źródła przychodów, ulgi na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin, ulgi na Internet, ulgi na dzieci, pozostałych ulg tzw. ogólnodostępnych; ulgi nie odliczone w poprzednich latach, kwestii 1%, zachęcając do przekazywania podatku na ten cel oraz zasad rozliczenia wspólnego małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci.
 Akcję w wielu regionach wspierają Marszałkowie danego Województwa.
Zarządy wielu Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych podjęły decyzję o przeprowadzeniu pomocy w dniu 2 kwietnia br. Niektóre akcje rozpoczęły już wcześniej i zamierzają jednocześnie kontynuować ją dłużej.
W akcję zaangażował się Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego KIDP.  Poniżej dane doradców, którzy zadeklarowali swój udział w niniejszej akcji, z zastrzeżeniem kontaktu osobistego w kancelarii bądź e-mailowo: Bogusława Drobysz-Szulc, Kancelaria w Toruniu przy  ul. Kościuszki 13 A/2, adres e-mail: drobysz@post.pl. W tym regionie pomocy udzielać tez będzie doradca podatkowy Grażyna Dekańska z Bydgoszczy, przy ul. Modrzewiowa 18 lok.25, adres e-mail: gra.dek@wp.pl.
Tradycyjnie  w Akcji PIT udział bierze Oddział Opolski KIDP. Patronat nad akcją obejmie Marszałek Województwa Opolskiego. Zarząd ustalił termin przeprowadzenia akcji na 1-5 kwietnia br.
W tym czasie będą pełnione dyżury telefoniczne w od godz. 10:00 do 15:00. W dniu otwartym (3.04.) w godz. pracy kancelarii będą udzielane bezpłatne porady przy wypełnianiu zeznań rocznych.
Także Śląski Oddział KIDP jak co roku organizuje Akcję PIT dla niepełnosprawnych. Dyżury doradców podatkowych zaczynają się od 19 marca i potrwają do 25 kwietnia br. (w każdy wtorek i czwartek w godz. 9-15.
Doradcy podatkowi dyżurują pod numerem 513 152 218. Tą drogą osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej Doradca Podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.  W regionie śląskim akcja ma już swój piękny jubileusz.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajową Izbę Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Mazowiecki Oddział KIDP także jest zainteresowany i będzie uczestniczył w akcji PIT – doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością w dniu 2 kwietnia 2019 r. Oddział zwrócił się do Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika z prośbą o objęciem patronatem ww. akcji.
Przystąpienie do akcji zadeklarowały także inne Oddziały KIDP, m.in.:  Lubelski,  Lubuski, Łódzki, Małopolski, Podkarpacki, Pomorski, Warmińsko-Mazurski, Świętokrzyski i Zachodniopomorski.
 W regionie świętokrzyskim porady w zakresie sporządzenie PIT dla osób niepełnosprawnych będą udzielane 2 kwietna 2019 r. w Biurze Doradcy Podatkowego Czesława Kaczyńskiego, Kielce (25-522), ul. Nowy Świat 50 (parter) w godz. 9-15
Niektóre Oddziały KIDP podjęły  działania celem  przekazania informacji o planowanej akcji do fundacji i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz lokalnych mediów, np. Oddział Łódzki. Osoby zainteresowane sporządzeniem PIT za 2018 r. oraz możliwością skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej mogą kontaktować się z dyżurującym doradcą podatkowym 2 kwietnia w godz. 9-15.
Wielkopolski Oddział KIDP także jest zainteresowany przyłączeniem się do przedmiotowej Akcji.  W dniu 2 kwietnia br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału KIDP odbędzie się telefoniczna ogólnopolska Akcja PIT – doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością. Bezpłatnych telefonicznych konsultacji będzie udzielać Pani Ewa Szypowicz Wiceprzewodnicząca KRDP pod nr tel. 723 571 250 w biurze Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
 
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej  pomocy doradców podatkowych. Dane kontaktowe do Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych znajdują się na stronie www.kidp.pl
Do Akcji przystąpił także Zachodniopomorski Oddział KIDP (informacje w załączniku).
O Akcji PIT zorganizowanej przez samorząd doradców podatkowych informują media na swoich portalach i różne organizacje, m.in.:

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/2942373,Akcja-PIT-doradcy-podatkowi-pomoga-osobom-z-niepelnosprawnoscia.html


http://www.godow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7089:20190401&catid=10&Itemid=232

https://www.swierklaniec.pl/806-bezplatne-konsultacje-z-zakresu-ulg-i-uprawnien-podatkowych-dla-osob-niepelnosprawnych.html

https://twitter.com/INFORPL/statuses/1112732768587448321

http://tvtoya.pl/news/show/21767


http://www.swinna.pl/post/doradcy-podatkowi-niepelnosprawnym,120.html


Akcja promowana jest także na portalach społecznościowych.

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2019-03-31 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x