x x
x x

Wiceprzewodnicząca KRDP Anna Misiak w radiu RDC o zmianach w podatkach

x

Gościem audycji „Magazyn Ekonomiczny” wyemitowanej na antenie Radia RDC była Anna Misiak – wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych i wiceprzewodnicząca międzynarodowej organizacji CFE.

Anna Misiak mówiła o zmianach w podatkach obowiązujących od początku bieżącego roku, a zwłaszcza o kwestiach dotyczących zeznań rocznych.

Wiceprzewodnicząca KRDP podkreśliła, że nie obawia się o to aby doradcy podatkowi mieli mniej pracy z tego powodu, że zeznania przygotują podatnikom urzędy skarbowe. Poinformowała, że urzędy w tym roku udostępnią podatnikom tylko PIT-37 i PIT-38, czyli te zeznania, które obejmują dochody ze stosunku pracy i kapitałów pieniężnych, ale wyłącznie te dochody, co do których urzędy otrzymały informacje np. od pracodawcy lub z biura maklerskiego.

„Wszelkie inne dochody nadal pozostają do zadeklarowania samodzielnie przez podatnika, np. dochody z najmu, dochody z zagranicy i podobnie dochody z działalności gospodarczej” – poinformowała Anna Misiak.

„W tym zakresie pewne zmiany nastąpią ale dopiero za kolejny rok podatkowy. Jednak i tak podatnik nadal będzie musiał mieć świadomość, że pewien rodzaj dochodów musi być przez niego samodzielnie zadeklarowany bo urząd skarbowy nie będzie miał o tym informacji od płatników” – wyjaśniła wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


Zapraszamy do wysłuchania interesującej audycji. Informacja o udziale Anny Misiak w audycji i link do nagrania dostępne na stronie RDC:

https://www.rdc.pl/podcast/magazyn-ekonomiczny-zmianach-w-podatkach/

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-01-24 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x