x x
x x

Rzeczpospolita po konferencji KRDP: "Żelazna pięść fiskusa bez aksamitu"

x

 „Projekt nowej ordynacji za słabo chroni prawa podatników – uważają doradcy podatkowi. Stworzy jednak pole do porozumień ze skarbówką” – informuje Rzeczpospolita w artykule „Żelazna pięść fiskusa bez aksamitu”, opublikowanym po konferencji „XX lat Ordynacji podatkowej. Czas na nową?”, zorganizowanej przez Krajową Radę Doradców Podatkowych 9 października br. w Pałacu Lubomirskich.

„Jak są dziś chronione interesy podatników i jak będzie wyglądała ta ochrona w przyszłej ordynacji – takie tematy poruszono podczas wtorkowej konferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych” – napisał autor w artykule w Rzeczpospolitej.

„– Udało nam się wypracować kompromis między interesami podatników reprezentowanych przez doradców a interesami Skarbu Państwa – powiedział prof. Leonard Etel, szef komisji ekspertów, która w ciągu czterech lat pracy przygotowała obszerny projekt nowej ordynacji. Zaznaczył, że w pracach komisji ścierały się sprzeczne poglądy” – poinformowała Rzeczpospolita.
(…)

„Jednak doradcy podatkowi twierdzą, że w tym projekcie (będącym dziś na etapie konsultacji publicznych) ochrona praw podatnika jest za słaba. W rozdziale dotyczącym kontroli podatkowej podatnik ma bardzo słabą pozycję – zauważyła Iwona Biernat-Baran” – napisano na łamach Rzeczpospolitej.

Więcej:
http://archiwum.rp.pl/artykul/1387737-Zelazna-piesc-fiskusa-bez-aksamitu.html

Dziennik Rzeczpospolita był patronem konferencji KRDP.

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-10-11 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x