Prof. Adam Mariański z wystąpieniem dla Rady Głównej BCC o uwarunkowaniach prawnych prowadzenia biznesu

Obecne trendy w zmianie przepisów o prowadzeniu działalności gospodarczej, w szczególności prawa podatkowego, były przedmiotem prezentacji przeprowadzonej przez prof. dr hab. Adama Mariańskiego dla Rady Głównej Business Centre Club.

Prof. dr hab. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych mówił o relacjach teorii i praktyki, wskazując jak się mają zasady do stosowania w praktyce.  „Same zasady nie wystarczą jeśli praktyka nie pozwala na odpowiednią ochronę praw podatników” – podkreślił prof. Adam Mariański.

Odbyła się też dyskusja na temat obecnej sytuacji i perspektyw w przyszłości dla prowadzenia biznesu.

Prezentacja odbyła się w ramach realizacji umowy podpisanej przez Krajową Radę Doradców Podatkowych i Business Centre Club. 

Przypomnijmy, BCC i KIDP wyraziły wolę podjęcia wspólnych działań, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości oraz zawodu doradcy podatkowego, jako zawodu zaufania publicznego w Polsce. BCC docenia doradców podatkowych jako nieodłącznych partnerów biznesu. Z kolei, Izba jako samorząd doradców podatkowych ma na uwadze rozwój polskiej przedsiębiorczości. Samorząd zawodowy doradców podatkowych i organizacja przedsiębiorców BCC chcą razem wspierać wprowadzenie pożądanych przez przedsiębiorców przemian systemowych i funkcjonalnych w obszarze prawa, zwłaszcza podatkowego, dlatego podejmują wspólne działania, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości oraz zawodu doradcy podatkowego, jako zawodu zaufania publicznego w Polsce.

https://www.bcc.org.pl/rada-glowna-bcc-w-obronie-przedsiebiorcow/

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2018-05-22 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x