x x
x x

Polska Agencja Prasowa o akcjach PIT Krajowej Izby Doradców Podatkowych

„Pomoc podatnikom wciąż niezbędna tak jak edukacja podatkowa” – pod takim hasłem ukazała się kolejna depesza Polskiej Agencji Prasowej, powielana przez różne media.

Depesza została opublikowana 25 kwietnia br., w ostatnim gorącym okresie sporządzania zeznań rocznych. Polska Agencja Prasowa przypomniała o akcjach PIT organizowanych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, mających na celu pomoc podatnikom w wywiązaniu się z obowiązku złożenia zeznania. Komentarzy udzielili: Dariusz M. Malinowski, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Iwona Żurawlow, członek Zarządu Mazowieckiego Oddziału KIDP oraz Danuta Celeda-Kapela ze Śląskiego Oddziału KIDP.

Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych Dariusz M. Malinowski pozytywnie ocenił rosnące zainteresowanie akcjami pomocowymi w oddziałach KIDP i kancelariach doradców podatkowych. Jego zdaniem świadczy to o rosnącym prestiżu doradców wśród zawodów prawniczych. Wiceprzewodniczący KRDP zapewnił, że akcje będą kontynuowane w następnych latach także ze względów edukacyjnych.

„Inicjatywa rozwija się od lat i jest koordynowana przez poszczególne oddziały regionalne. To bardzo dobra formuła działalności pro bono charakterystycznej dla naszego zawodu” - powiedział Dariusz M. Malinowski.

Danuta Celeda-Kapela ze Śląskiego Oddziału KIDP oceniła, że zainteresowanie „Akcją PIT - doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością” jest większe niż w poprzednich latach, co nie wynika jej zdaniem nie z większej liczby problemów, tylko z rozpowszechniania informacji, że taka forma nieodpłatnej pomocy w ogóle istnieje.

Zapotrzebowanie na takie usługi jest jej zdaniem ogromne, gdyż - jak ocenia - „przepisy są zmienne i skomplikowane, a wielu ludziom brakuje nawet elementarnej, prostej wiedzy podatkowej”.

Iwona Żurawlow przypomniała o ważnych ulgach dla osób z niepełnosprawnością. Przykładem może być ulga dla osób niewidomych, które mogą odliczyć np. koszty utrzymania psa przewodnika. Zdaniem Iwony Żurawlow ze względów humanitarnych nie powinno być żadnego limitu na ulgę na opiekuna-przewodnika osoby niewidomej lub psa przewodnika, gdyż – jak podkreśla - „wydatki na te cele są życiowo konieczne i dość wysokie”.

Fiskus ustalił 2 tys. 280 zł rocznego limitu na opłacanie przewodników osób niewidomych z I i II grupy inwalidztwa oraz z niepełnosprawnością narządów ruchu zaliczanych do I grupy. Wychodzi więc po 190 zł miesięcznie, a często wydaje się więcej, np. na szkolenie czworonożnego przyjaciela, jego wyżywienie, wizyty u weterynarza i leki. Tak czy inaczej wydatki warto dokumentować – radzą doradcy.

Więcej:

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/96544,25,pomoc-podatnikom-wciaz-niezbedna-tak-jak-edukacja-podatkowa

Na podstawie depeszy Polskiej Agencji Prasowej napisali miedzy innymi: Gazeta Prawna, Rzeczpospolita i kilka portali internetowych. Depeszę zacytowało także Polskie Radio i zamieściło ją na swojej stronie internetowej:

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/170429449-Pomoc-podatnikom-wciaz-niezbedna-tak-jak-edukacja-podatkowa.html

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1037726,podatnikom-brakuje-podstawowej-wiedzy-pit.html

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1756915,Pomoc-podatnikom-wciaz-niezbedna-tak-jak-edukacja-podatkowa

Depesza została także zauważona przez portale społecznościowe, w tym przez portal Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych:

Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
www.facebook.com | 25 kwi 2017 | Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - OBPON

Nowość

Pomoc podatnikom wciąż niezbędna, tak jak edukacja podatkowa Pomoc podatnikom długo jeszcze będzie niezbędna, gdyż często brakuje im podstaw

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych

DATA PUBLIKACJI: 2017-04-27 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x