Debata "Brońmy tajemnicy zawodowej"

x

Andrzej Marczak, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych weźmie udział w debacie „Brońmy tajemnicy zawodowej”, organizowanej przez samorząd radców prawnych. Debatę objął patronatem dziennik Rzeczpospolita. Debata jest reakcją na zapowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości o podjęciu prac nad zmianami w Kodeksie postępowania karnego. Miałyby one zmierzać do tego, że prokurator będzie mógł zmusić adwokata lub radcę prawnego do ujawnienia poufnych informacji o jego kliencie bez pytania sądu o zgodę. To samo ma dotyczyć doradców podatkowych, dziennikarzy i przedstawicieli innych profesji ustawowo zobowiązanych do zachowania tajemnicy zawodowej. Takie m.in. zmiany przewiduje przygotowywany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt zmian w Kodeksie postępowania karnego.

W przyjętej 28 września br. uchwale Porozumienie samorządów zawodowych i stowarzyszeń prawniczych w związku z pracami legislacyjnymi prowadzonymi przez Ministra Sprawiedliwości, które dotyczą zmian w zakresie zasad zwalniania z tajemnicy zawodowej w postępowaniu karnym, stwierdziło, że tajemnica zawodowa ma charakter gwarancyjny, a jej beneficjentami są obywatele. 

Udział wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych w debacie jest głosem w obronie tajemnicy zawodowej, ważnej niezwykle także dla doradców podatkowych.

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-10-03 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x