Informacje

Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych w wywiadzie dla Rzeczpospolitej "Chcemy uczestniczyć w tworzeniu systemu podatkowego"

Data publikacji: 2016-06-30

Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych w wywiadzie dla Rzeczpospolitej "Chcemy uczestniczyć w tworzeniu systemu podatkowego"

Zawód doradcy podatkowego w ciągu ostatnich 20 lat stał się trwałym elementem rzeczywistości gospodarczej i jest w coraz większym stopniu rozpoznawany przez klientów – stwierdziła prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca KRDP w wywiadzie udzielonym  redakcji Rzeczpospolitej. Podkreśliła, że Krajowa Rada Doradców Podatkowych chce uczestniczyć w tworzeniu systemu podatkowego.
 
„Rz: W tym roku mija 20 lat od uchwalenia ustawy o doradztwie podatkowym. W jaki sposób można podsumować ten okres?
Prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic: To był trudny okres kształtowania się i krzepnięcia zawodu. Doradcy musieli w tym czasie udowodnić swoje kompetencje. To młody zawód, gdyż w porównaniu z innymi krajami jest u nas wykonywany dość krótko. Jednak w ciągu ostatnich 20 lat stał się trwałym elementem rzeczywistości gospodarczej i jest w coraz większym stopniu rozpoznawany przez klientów.
Doradcy podkreślają, że klienci wymagają od nich wszechstronnej wiedzy, nie tylko z zakresu prawa podatkowego. Jednocześnie w cenie jest specjalizacja. Co w tej sytuacji poradziłaby pani młodym adeptom tego zawodu?
W praktyce najlepiej sprawdzają się zespoły, których członkowie specjalizują się w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, mają przygotowanie...”

Więcej:
http://archiwum.rp.pl/artykul/1311812-Chcemy-uczestniczyc-w-tworzeniu-systemu-podatkowego.html

Okazją do udzielenia wywiadu było ogłoszenie przez Rzeczpospolitą 21 czerwca br. Rankingu firm doradztwa podatkowego.

Wywiad przeprowadziła red. Monika Pogroszewska.

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.