x x
x x

Echa konferencji w Toruniu - depesza PAP z komentarzem Przewodniczącej KRDP

„Prof. Glumińska-Pawlic: W Polsce mieliśmy nawet "lunaparki VAT-owskie" – pod takim tytułem ukazała się 8 października 2017 r. depesza Polskiej Agencji Prasowej, opracowana przez panią redaktor Sonię Sobczyk na podstawie  konferencji "Oszustwa w VAT. Wyzwania dla doradców podatkowych" zorganizowanej w ostatnich dniach na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu przez trzy regionalne Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Karuzele VAT-owskie to nie jest polski wynalazek; pierwsze "karuzele" zaczęły rozkręcać się w Europie Zachodniej, a następnie przesuwały się w naszą stronę; czasem żartuję, że u nas pojawiły się już nawet "lunaparki VAT-owskie" - powiedziała PAP prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic.

- Tutaj ten proceder miał sprzyjające warunki do rozwoju, zatem tutaj się skoncentrował (...) Tymczasem nasz kraj nie był do tego zupełnie przygotowany – ani od strony obowiązujących przepisów, ani od strony procedur stosowanych przez pracowników służb skarbowych - podkreśliła prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic z Uniwersytetu Śląskiego, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Pytana, czy należy zatem powołać sejmową komisję śledczą ds. wyłudzeń VAT odpowiedziała: "Nie jestem zwolenniczką poszukiwania za wszelką cenę osób odpowiedzialnych, bo tak naprawdę tych odpowiedzialnych na pewno było wielu, a jedną z przyczyn skutecznych wyłudzeń podatku był z pewnością brak wiedzy i doświadczenia, a także umiejętności w tworzeniu prawa, pozwalającego skutecznie zwalczać przestępstwa podatkowe".

- Moim zdaniem będzie to znowu takie spektakularne "polowanie na czarownice" - oceniła Glumińska-Pawlic w rozmowie z PAP podczas konferencji "Oszustwa w VAT. Wyzwania dla doradców podatkowych" zorganizowanej w ostatnich dniach na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Organizatorem konferencji były trzy regionalne Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Kujawsko-Pomorski, Pomorski i Wielkopolski OKIDP.

Na podstawie depeszy Polskiej Agencji Prasowej napisali:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1076418,gluminska-pawlic-karuzele-vat-owskie-w-polsce.html,komentarze-najstarsze,1

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/559865,vat-wyludzenia-podatki-prof-gluminska-pawlic-opinia.html

http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/764448,galeria,W-Polsce-mielismy-nawet-lunaparki-VATowskie-rozmowa-z-prof-GluminskaPawlic.html

http://www.przedsiebiorcaonline.pl/vat/glumiska-pawlic-w-polsce-mielimy-nawet-lunaparki-vat-owskie-wywiad


http://www.podatki.serwisnieruchomosc24.pl/15879-prof-glumiska-pawlic-w-polsce-mielimy-nawet-lunaparki-vat-owskie


https://id.pinterest.com/pin/779404279234163567/

http://www.vat.politykafiskalna.pl/29621-prof-glumiska-pawlic-w-polsce-mielimy-nawet-lunaparki-vat-owskie

http://news.inecie.pl/n/594449-w-polsce-mielismy-nawet-quotlunaparki-vat-owskiequot-rozmowa

http://www.polskaprasa.pl/archiwum/2

http://www.aktualnosci24.com/polska/prof-gluminska-pawlic-w-polsce-mielismy-nawet-lunaparki-vat-owskie/45275-wiadomosci


http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/prof-gluminska-pawlic-w-polsce-mielismy-nawet-lunaparki-vat-owskie

http://forsal.pl/artykuly/1076432,gluminska-pawlic-w-polsce-mielismy-nawet-lunaparki-vat-owskie-wywiad.html,komentarze-najnowsze,1

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2017-10-09 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x