Składanie wniosków o wpis na listę - ważne dla kandydatów!

Data publikacji: 2010-12-07

Składanie wniosków o wpis na listę - ważne dla kandydatów!

Składanie wniosków o wpis na listę – ważne dla kandydatów!

 

Uprzejmie informujemy, że prawidłowy wniosek o dokonanie wpisu na listę doradców podatkowych (w trybie art. 6 ust. 1 ustawy o doradztwie podatkowym), powinien zawierać:

 

-  następujące informacje:

 

1)     nazwisko, imię oraz datę urodzenia;

2)     oznaczenie miejsca zamieszkania;

3)     oznaczenie miejsca wykonywania doradztwa podatkowego (siedziby) – przyszłego i planowanego;

4)     rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej lub rodzaje zatrudnienia – w przypadku nieprowadzenia dodatkowej działalności lub niebycia zatrudnionym (na mocy art. 31 ustawy o doradztwie podatkowym) konieczne jest oświadczenie potwierdzające ten fakt;

5)     numer identyfikacji podatkowej (NIP) lub inny numer służący identyfikacji dla celów

podatkowych lub ubezpieczeń społecznych nadany w państwie pochodzenia osoby       składającej wniosek;

6)     informacje o zmianach danych wymienionych w pkt 1-5, dokonanych w ciągu 5 lat

poprzedzających złożenie wniosku o wpis – w przypadku braku zmian w powyższym zakresie w okresie 5 lat poprzedzających złożenie wniosku konieczne jest oświadczenie potwierdzające ten fakt;

 

-  następujące załączniki:

 

1)     oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 6 ust. 1 pkt 2 i 3 (czyli o posiadaniu przez kandydata zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu przez niego z pełni praw publicznych);

2)     aktualne zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego;

3)     dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 6 i 7 (zaświadczenia o odbyciu w Polsce dwuletniej praktyki zawodowej oraz zaświadczenie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do spraw Doradztwa Podatkowego o złożeniu z wynikiem pozytywnym egzaminu na doradcę podatkowego).

 

Wszelkie dokumenty składane w związku z wnioskiem o wpis na listę doradców podatkowych muszą być dokumentami oryginalnymi lub notarialnie poświadczonymi za zgodność z oryginałem kopiami.

 

Zaświadczenia potwierdzające odbycie praktyki zawodowej kandydatów na doradców podatkowych lub potwierdzające zatrudnienie, które zgodnie z prawem należy traktować na równi z odbyciem praktyki zawodowej (§ 10 i § 11 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 lipca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o doradztwie podatkowym) muszą być podpisane przez osoby uprawnione/sprawujące nadzór merytoryczny nad wykonywanymi przez kandydata do zawodu czynnościami.

 

Składanie wniosków

 

Wnioski wraz załącznikami (zgodne z powyższymi wytycznymi), należy dostarczyć do Biura Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Warszawie osobiście lub pocztą na adres:

 

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku 3/310

02-362 Warszawa


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.