START ZAPISÓW NA NOWĄ EDYCJĘ KURSU (styczeń '25)
Krajowa Izba Doradców Podatkowych zaprasza na kurs online (na żywo) przygotowujący do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego w SEKCJI DLA PRAWNIKÓW: adwokatów i radców prawnych.
ten kurs?
Dla chętnych, którzy chcą odbyć pełną wersję kursu informacje tutaj
Program kursu obejmuje wszystkie elementy egzaminu (określone przez Państwową Komisję Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego dla adwokatów i radców prawnych) w zakresie części ustnej.
Wykładowcy oprócz wiedzy teoretycznej (polegającej na wspólnym rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych) przekażą kandydatom praktyczne przykłady dla lepszego zrozumienia poszczególnych zagadnień.
- Materiały są analizowane przez ekspertów i na bieżąco aktualizowane!
- Kurs obejmuje 216 godzin zajęć online. Wykładowcy odpowiadają na pytania dodatkowe.
- Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele - sprawdź terminy zjazdów.
- Nie możesz uczestniczyć w zajęciach w określonym terminie? Nic straconego! Chcesz coś powtórzyć? Nie ma problemu. Lekcje są nagrywane - otrzymują je wszyscy uczestnicy. Odtworzenie nagrania i zapoznanie się z wykładami jest możliwe przez 30 dni.
- Otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy warsztatowej, która umożliwia uczestnikom wspólną naukę i wymianę informacji.
- Sprawdź tematy zajęć.
- Dla osób, które - z różnych powodów - chcą powtórzyć kurs - 25% zniżki. Aby naliczyć rabat prosimy o kontakt: kurs@kidp.pl.
- Zapisy trwają do 8 stycznia '25 włącznie - liczba miejsc ograniczona.
dr hab. Michał Rusinek radca prawny, doktor nauk prawnych. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 r. W latach 2002-2005 odbył przy Sądzie Okręgowym w Krakowie aplikację sądową, zakończoną zdanym egzaminem sędziowskim. W 2006 r. obronił tytuł doktora nauk prawnych za pracę pt. Ochrona tajemnicy zawodowej w polskim procesie karnym. Naukowo i dydaktycznie spełnia się jako pracownik Katedry Postępowania Karnego UJ. W latach 2012-2019 zdobył wiedzę praktyczną jako asystent sędziego w Izbie Karnej Sądu Najwyższego. W pracy radcy prawnego łączy dobrą znajomość litery prawa z doświadczeniem praktycznego działania wymiaru sprawiedliwości i szacunkiem dla poczucia sprawiedliwości, które jest w każdym z nas. Stale poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje, zarówno przez aktywne uczestnictwo w prawniczym życiu naukowym, jak i udział w praktycznych szkoleniach. Jego szczególną pasją jest problematyka przeprowadzania dowodów i ich wykorzystywania w konkretnych toczących się procesach.
Tomasz Kaczyński doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie i w Toruniu, wieloletni praktyk, były pracownik organów podatkowych I i II instancji.
dr Bartosz Kubista doktor nauk prawnych. Adwokat i doradca podatkowy. Partner Zarządzający w GLC. Wiceprzewodniczący Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych VI Kadencji. Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych V Kadencji. Pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i wykładowca Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Członek grupy roboczej nr 11 Forum Cen Transferowych przy Ministrze Finansów. W latach 2018-2022 Członek New Tax Professionals Committee przy CFE Tax Advisers Europe, międzynarodowej organizacji zrzeszającej doradców podatkowych z Europy. Trener przy Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Katowicach z zakresu prawa podatkowego. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego. Specjalizuje się w podatkach bezpośrednich, cenach transferowych i raportowaniu schematów podatkowych. Laureat Konkursu Rising Stars Prawnicy Liderzy Jutra 2021, do której to nagrody był również nominowany w roku 2020.
dr Grzegorz Liszewski doktor nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku. Specjalizuje się w prawie podatkowym: podatki samorządowe, opłaty publiczne, postępowanie podatkowe - w tym zakresie publikuje oraz prowadzi szkolenia dla pracowników samorządowych oraz przedsiębiorców.
dr Jacek Matarewicz Lider Zespołu VAT, Akcyzy i Ceł, a także lider Zespołu Postępowań podatkowych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski sp. o.o. Doktor nauk prawnych, adwokat i doradca podatkowy, sędzia sądu dyscyplinarnego w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Ekspert BCC ds. VAT, akcyzy oraz prawa karnoskarbowego. Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Wieloletni praktyk prawa podatkowego oraz procedury podatkowej. Autor i współautor kilkuset publikacji prawnych oraz podatkowych. Posiada bogate doświadczenie doradcze oraz szkoleniowe z zakresu prawa podatkowego (szkolenia komercyjne zamknięte i otwarte, zajęcia/warsztaty ze studentami oraz aplikantami adwokackimi). Pełnomocnik i obrońca przedsiębiorców lub podatników w licznych sporach podatkowych, sprawach karnych gospodarczych oraz karnoskarbowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Floryda. W 2017 r. zajął 2 miejsce w kategorii "Akcyza" w XI edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. W 2019 r. zajął 1 miejsce w kategorii "VAT" oraz 3 miejsce w kategorii "Akcyza" w XIII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz został wybrany najlepszym ekspertem w zakresie Podatku Akcyzowego w XIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Dziennika Rzeczpospolita. W 2020 r. zajął 3 miejsce w kategorii "Akcyza" w XIV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, a praca i sukcesy prowadzonego przez niego Zespołu Postępowań Podatkowych przyczyniły się do wyróżnienia Kancelarii Ożóg Tomczykowski, która zajęła 2. miejsce w Polsce w kategorii "Spory Podatkowe". Ponadto w 2020 r. został wyróżniony wśród rekomendowanych doradców podatkowych specjalizujących się w akcyzie w XIV Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Dziennika Rzeczpospolita.
dr Andrzej Melezini doktor nauk prawnych, sędzia i prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, przewodniczący wydziału finansowego ww. sądu, były radca prawny, autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz procedur administracyjnych.
Krzysztof Sobala biegły rewident, dyplomowany księgowy, praktyk. Wieloletni wykładowca w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce na kursach księgowości od podstaw do głównego księgowego oraz na kursach w ramach obligatoryjnego kształcenia dla biegłych rewidentów. Ukończył studia podyplomowe z Analizy finansowej i controllingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od ponad 25 lat prowadzi Kancelarię Finansowo- Prawną. Wieloletni główny księgowy i dyrektor finansowy w firmach produkcyjnych. Obecnie zajmuje się wsparciem firm w zakresie rachunkowości, budżetowania, controllingu, finansów, przekształcaniem podmiotów gospodarczych oraz wykorzystaniem programów finansowo – księgowych dla optymalizacji procesów działalności gospodarczej.
Tomasz Tochowicz Od 18 lat jest członkiem zespołu celnego Deloitte. Zespól celny świadczy usługi doradcze w pełnym zakresie spraw związanych z obrotem towarowym z zagranicą. Do najczęstszych spraw należą między innymi kwestie klasyfikacji towarowej, wartości celnej, pozyskiwanie pozwoleń celnych, wdrażanie i kontrola realizacji procedur specjalnych, pomoc w pozyskaniu pozwolenia AEO. Wcześniej, również przez 18 lat, był funkcjonariuszem celnym na różnych stanowiskach w warszawskich urzędach celnych. Ostatnie lata w administracji przepracował jako zastępca dyrektora urzędu celnego, do którego zakresu obowiązków należał między innymi nadzór nad komórkami orzeczniczymi. Zdobyte doświadczenie zawodowe sprawia, że dysponuje on wiedzą teoretyczną, ale także doświadczeniem praktycznym, zarówno z perspektywy urzędnika, jak i z perspektywy petenta.
Dawid Widzyk Adwokat zajmujący się prawem podatkowym. Partner w V4 Legal w Polsce. Specjalizuje się w tematyce międzynarodowego prawa podatkowego, strukturyzacjach podatkowych, opodatkowaniu fuzji i przejęć oraz w doradztwie podatkowym dla właścicieli, członków zarządów i menedżerów. W roku 2021 ukończył dwuletni program LL.M. z międzynarodowego prawa podatkowego na wiedeńskim WU. Posługuje się językiem polskim, angielskim i rosyjskim.
Krzysztof Wiśniewski praktyk z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w trakcie współpracy i doradztwa dla podmiotów krajowych i zagranicznym w różnych branżach. Prelegent na licznych konferencjach i seminariach poświęconych działalności w specjalnych strefach ekonomicznych, sporządzania analiz porównawczych na potrzeby dokumentacji cen transferowych (benchmark), oraz działalności handlowej w sektorze farmaceutycznym i finansowym. Autor i współautor publikacji na łamach prasy fachowej oraz wydawnictw książkowych. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego na Katedrze Prawa Finansowego. Adept prestiżowych uprawnień przyznawanych przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Poza kancelarią zapalony maratończyk i triathlonista. Pasjonat nowych technologii, usprawniania procesów biznesowych oraz programowania komputerowego.
Krzysztof Woźniak doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1991 - 2000 - Pracownik naukowy Instytutu Finansów przy Ministerstwie Finansów, a od 1999 przy Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie, w latach 1992 - 1996 – Pracownik Ministerstwa Finansów – Zespołu ds. Reformy Systemu Podatkowego oraz Departamentu Podatków Pośrednich. Członek składu I i III kadencji Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego. Od 1991 r. prowadzi nieprzerwanie działalność dydaktyczną, obejmującą zagadnienia podatkowe związane z podatkiem VAT, organizowaną w ramach różnego typu studiów, konferencji, szkoleń jednodniowych przez m.in.: Krajową Izbę Doradców Podatkowych, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski.
Marcin Grześkowiak doradca podatkowy (nr wpisu 11419) prowadzący własną kancelarię specjalizującą się w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i opodatkowania zdarzeń transgranicznych. Absolwent ekonomii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie następnie pracował jako asystent na katedrze Rachunkowości i Opodatkowania Przedsiębiorstw. Praktyczne doświadczenie zawodowe w dziedzinie podatków zdobywał, pracując dla niemieckiej spółdzielni doradców podatkowych DATEV z Norymbergi, a następnie w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego w Warszawie. Członek International Fiscal Association z siedzibą w Rotterdamie. Współautor polskich i niemieckich książek dotyczących podatków i rachunkowości (m.in. „Polsko-niemiecki leksykon terminologii fachowej doradztwa podatkowego” wydanie 3, DATEV eG, Norymberga czy „Das polnische Bilanz – und Steuerrecht”, wydanie 2, Erich-Schmidt-Verlag, Bielefeld).
dr Kalina Kunowska – doradca podatkowy z 30 letnim stażem
Współwłaścicielka Kancelarii Doradztwa Podatkowego S. C. Krzysztof Kunowski - doradca podatkowy, Kalina Kunowska - doradca podatkowy w Gdańsku działającej na rynku krajowym i zagranicznym od 1992 roku.
Członek: Państwowej Komisji Egzaminacyjnej d/s Doradztwa Podatkowego przy Ministra Finansów III, V i VI Kadencji
oraz członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych I Kadencji.
Członek: Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Doradców Podatkowych
oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku
Pełnomocnik podatników w sporach administracyjnych i sądowych (WSA i NSA) z organami administracji skarbowej w sprawach podatkowych, egzekucyjnych i celnych kompleksowo wspierająca podatników zarówno na etapie przygotowania do wszelkich kontroli, jak i podczas ich trwania.
Ekspert podatkowy specjalizująca się w VAT (praca doktorska „Harmonizacja opodatkowania obrotu w Polsce ze standardami Unii Europejskiej”), w procedurach z zakresu zobowiązań podatkowych (ekspert od prowadzenia sporów podatkowych (tax litigation), w bezpiecznej optymalizacji podatkowej, zarządzaniu ryzykiem podatkowym oraz ograniczaniu ryzyka odpowiedzialności osobistej w sprawach podatkowych.
Autorka licznych ekspertyz, opinii i publikacji oraz trener z zakresu podatków, prawa podatkowego i doradztwa podatkowego – liczne szkolenia i warsztaty m.in. dla doradców podatkowych, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz przedsiębiorców.
Były konsultant Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Stażystka California International Business University w San Diego USA w 2012 roku – staż w zakresie zapobiegania unikania podwójnego opodatkowania oraz niekonwencjonalnych metod nauczania.
Wieloletni wykładowca wyższych uczelni: Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku (Uniwersytet MERITO) - m.in. zajęcia: Strategie podatkowe przedsiębiorstwa, Polityka podatkowa a sukces firmy, VAT w działalności gospodarczej, Doradztwo podatkowe w nowoczesnym przedsiębiorstwie, Procedury z zakresu zobowiązań podatkowych) oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni - m.in. zajęcia: Zarządzanie podatkami i Międzynarodowe rozliczenia podatkowe) oraz podyplomowego Studium Podatki i Prawo podatkowe Uniwersytetu Gdańskiego (VAT).
Autorka programu i wieloletni opiekun merytoryczny Podyplomowego Studium Podatki i Doradztwo Podatkowe w WSB w Gdańsku (Uniwersytet MERITO).
Patron praktyk zawodowych dla kandydatów na doradców podatkowych.
Wojciech Kieszkowski jest doradcą podatkowym, partnerem i wspólnikiem w SOLVEO Advisory, odpowiedzialnym za praktykę podatków pośrednich. Na co dzień zajmuje się więc głównie VAT i akcyzą. Wojciech przez 7 lat pracował w EY (w Warszawie i w Gdańsku). Poza praktyką doradczą, Wojciech prowadzi liczne szkolenia i zajęcia na uczelniach (m.in. WSB i Uczelnia Łazarskiego), współpracuje też z wydawnictwami CH Beck i Wolters Kluwer. Jest autorem kilku publikacji książkowych, w tym najnowszej o rozliczeniach VAT w transakcjach łańcuchowych.