24/2007 Zmieniająca uchwałę nr 34/2006 Drugiego KZDP z dnia 22.01. 2006 r.

Uchwała nr 24/2007
Drugiego Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych
z dnia 3 czerwca 2007 r.

zmieniająca uchwałę nr 34/2006 Drugiego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 22 stycznia 2006 r. w sprawie zasad gospodarki finansowej Krajowej Izby Doradców Podatkowych

§1 

W uchwale nr 34/2006 Drugiego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 22 stycznia  2006 r. wprowadza się nastepujące zmiany:
 
1) § 3 otrzymuje brzmienie:
§3
 
1. Dokonywanie jednorazowych wydatków w kwocie przekraczającej 50 000 PLN lub łącznych wydatków na rzecz jednego dostawcy w ciągu roku obrotowego powyżej 90 000 PLN, powinno być poprzedzane zbieraniem ofert i wyborem najkorzystniejszej z nich.
2. Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonuje powołana przez Radę Komisja Ofert, działająca zgodnie z regulaminem działania komisji ustalonych przez Radę. Rogulamin działania Komisji Ofert powinien określać m.in. kryteria wyboru ofert.
3. Zapisy ustępu 1 i 2 stosuje się odpowiednio do wydatków realizowanych przez regionalne oddziały Izby, z tym że wyboru najkorzystniejszej oferty dokonuje Komisja Ofert powołana przez zarząd regionalnego oddziału.
 
2) § 5 otrzymuje brzmienie:
 
§ 5
 
1. Róznica pomiędzy przychodami a kosztami działalności, po uwzględnieniu strat i zysków nadzwyczajnych oraz obowiązkowych obciążeń wyniku finansowego z tytułu podatku dochodowego stanowi wynik finansowy Izby. Wartość dodatnia wyniku finansowego stanowi zysk netto, a ujemna stratę netto.
2. Zysk netto przeznacza się na fundusz statutowy.
3. Stratę netto pokrywa się z funduszu statutowego.
4. Rada w formie uchwały przyjmuje sprawozdanie finansowe Izby oraz przyjmuje stanowisko o przeznaczeniu zysku lub pokryciu straty.
5. Gospodarka finansowa Izby podlega kontroli Krajowej Komisji Rewizyjnej. Rada lub Krajowa Komisja Rewizyjna może zlecać badanie rocznego sprawozdania finansowego podmiotowi uprawnionemu do badań sprawozdań finansowych.
6. Sprawozdanie finansowe po zatwierdzeniu przez Krajową Komisję Rewizyjną, Rada podaje do wiadomości członków Izby wraz z opinią Krajowej Komisji Rewizyjnej.
 
3) § 8 otrzymuje brzmienie:
 
§ 8
 
1. Organy Izby, komisje powoływane przez Radę, zarządy regionalnych oddziałów Izby, komisje powoływane przez zarządy regionalnych oddziałów Izby, Zjazd lub Zgromadzenie Regionalnego Oddziału Izby, realizują wydatki na cele statutowe Izby, zgodnie z przyjętym na dany rok obrotowy planem przychodów i wydatków.
2. Przy wypełnianiu zadań Izby, członkom Izby przysługują następujące świadczenia :
a) zryczałtowany zwrot kosztów z tytułu udziału w posziedzeniu w kwocie ustalonej przez Zjazd
b) diety oraz inne należności stanowiące zwrot kosztów podróży służbowej na terenie kraju,
c) diety oraz inne należności stanowiące zwrot kosztów podróży służbowej poza granicami kraju,
d) wynikające z przyjętego przez Rade lub zarządy regionalnych oddziałów Izby programu pomocy doradcom podatkowym,
e) zwrot innych udokumentowanych wydatków.
 
4) § 9 otrzymuje brzmienie:
 
§ 9
 
1. Zwrot kosztów podróży służbowej przysługuje w podróżach na terenie kraju za:
a) przejazd pociągiem lub autobusem;
b) przejazd taksówką do wysokości trzech diet;
c) przejazd pociągiem w przedziale z miejscami do spania lub leżenia, jeśli podróż miała by trwać służej niż 5 godzin;
d) przejazd samochodem prywatnym w wysokości stawki za każy przejechany km, określanej przez właściwego ministra i stosowanej przy zwrocie kosztów podróży pracownikom; w tym przypadku przysługuje również zwrot wydatków poniesionych na przejazd autostradą oraz za parkowanie określony w odrębnych przepisach
e) nocleg w wysokości poniesionego wydatku, nie większego jednak niż równowartość 25 diet
f) przelot samolotem w klasie ekonomicznej przysługuje w każdym przypadku, gdy koszt podróży tym środkiem transportu jest równy bądź niższy niż koszt podróży samochodem; w uzasadnionych przypadkach przysługuje zwrot za przelot w pełnej wysokości.
2. Zwrot kosztów podróży służbowej przysługuje w podróżach poza granicami kraju na zasadach określonych w pkt 1.
Do osób, o których mowa w § 8 odbywjących podróż zagraniczną stosuje się w zakresie należytych diet i zwotu kosztów noclegów na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
 
5) § 10 otrzymuje brzmienie:
 
§ 10
 
1. Zwot poniesionych wydatków, o których mowa w § 8 następuje po udekumentowaniu ich poniesienia oraz stwierdzeniu odbycia podróży służbowej.
2. Dowodami poniesienia wydatków są:
1) dla podróży odbytej pociągiem lub autobusem bilet lub bilet wraz z miejscówką,
2) dla podróży odbytej samochodem prywatnym pisemne oświadczenie wraz z wyliczeniem kosztu wg stawki określonej w § 9 pkt 1) lit. d),
3) dla podróży odbytej samolotem bilet imienny,
4) dla podróży odbytej taksówką paragon fiskalny lub rachunek,
5) faktura stwierdzająca pobyt w hotelu,
6) paragon fisklany, pokwitowanie lub rachunek za parkowanie,
7) w pozostałych przypadkach faktura lub rachunek.
3. Potwierdzenie odbycia podróży osób, o których mowa  w § 8 następuje na podstawie listy obecności posiedzeń organów Izby, jedonstek organizacyjnych Izby, potwierdzania z miejsca wykonania czynności lub na podstawie podpisu osoby kierującej.
4. Decyzję o delegowaniu do odbycia podróży służbowej poza granicami kraju podejmuje każdorazowo Rada odrębną uchwałą.
 

§ 2

 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.