23/2007 Ws. wyznaczenia priorytetów działania organów KIDP do końca II kadencji

Uchwała nr 23/2007
    Drugiego Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych
    z dnia 3 czerwca 2007 r.

w sprawie wyznaczenia priorytetów działania organów Krajowej Izby Doradców Podatkowych do końca II kadencji w latach 2007-2009r.

§ 1

Na podstawie art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 lipca 1997 roku o doradztwie podatkowym (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 9, poz. 86 ze zm.) Drugi Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych przyjmuje w głosowaniu jawnym priorytety działania Krajowej Izby Doradców Podatkowych w okresie do końca II kadencji w latach 2007-2009 stanowiące załącznik do uchwały.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Aleksander Stanek
Przewodniczący Zjazdu

Anna Mazur
Sekretarz Zjazdu

Załącznik nr 1 do uchwały nr 23/2007 Drugiego Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 3 czerwca 2007 r. w sprawie wyznaczenia priorytetów działania organów Krajowej Izby Doradców Podatkowych do końca II kadencji w latach 2007-2009 r.

PRIORYTETY DZIAŁANIA KRAJOWEJ IZBY DORADCÓW PODATKOWYCH


Organy i jednostki organizacyjne Krajowej Izby Doradców Podatkowych obowiązane są do wykonywania zadań i obowiązków wynikających z przepisów prawa, ze Statutu Izby, a także z innych uchwał Organów Izby.

I. Ochrona zawodu doradcy podatkowego.

Organy i jednostki Izby powinny czuwać nad zapewnieniem właściwej ochrony prawnej tytułu Doradcy podatkowego ( art. 9 ustawy o doradztwie podatkowym), a także podejmować wszelkie prawnie dopuszczalne działania zmierzające do jego ochrony i podniesienia rangi zawodu, w szczególności poprzez:
podejmowanie działań mających na celu zwrócenia uwagi organów administracji rządowej i samorządowej na fakt wykonywania czynności doradztwa podatkowego bez wymaganych uprawnień, a także reprezentowanie Izby w przedmiotowych postępowaniach,
przeciwdziałanie ograniczaniu samodzielności i niezależności wykonywania zawodu doradcy podatkowego,
stworzenie systemowych rozwiązań w zakresie organizacji wymiany informacji związanych z wykonywaniem i ochroną zawodu doradcy podatkowego.
       
II. Opiniowanie aktów prawnych dotyczących prawa podatkowego.

Od jakości przepisów prawa podatkowego, ich precyzji, a także profesjonalizmu ich stosowania, zależy w podstawowym zakresie możliwość obrony interesów podatników oraz bezpieczeństwo wykonywania zawodu doradcy podatkowego. Zatem należy podejmować działania zmierzające do:
podejmowania działań zmierzających do wyeliminowania wadliwych przepisów dotyczących prawa podatkowego,
tworzenie systemowych rozwiązań w zakresie organizacji wymiany informacji w środowisku doradców podatkowych dotyczących zmian przepisów prawa podatkowego oraz przepisów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
       
III. Rozwój doradztwa podatkowego.

Organy i jednostki Izby będą wspierać rozwój doradztwa podatkowego między innymi przez propagowanie wiedzy i rozwiązań w zakresie:
popularyzacji nowatorskich produktów dla doradców podatkowych,
zastosowania informatyki i środków komunikacji elektronicznej w doradztwie podatkowym, w tym czynny udział w projekcie e-Podatki,
współpracy i wymiany doświadczeń z zagranicznymi organizacjami doradców podatkowych.
       
IV. Public relations.

Opracowanie i wdrożenie strategii public relations w celu promowania zawodu i budowania wizerunku doradcy podatkowego.


V. Inne zadania.
   
Informatyzacja KIDP.

Zważywszy na znaczenie określonych priorytetów działania II Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych zobowiązuje Krajową Radę Doradców Podatkowych do okresowego - nie rzadziej niż co pół roku, przekazywania Doradcom Podatkowym poprzez Biuletyn Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz stronę www Krajowej Izby Doradców Podatkowych informacji o realizacji każdego z punktów wymienionych w niniejszej uchwale.
Zjazd zobowiązuje Krajową Radę Doradców Podatkowych w terminie 3 miesięcy do przedstawienia planu działania umożliwiającego osiągnięcie wskazanych celów.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.