Uchwała nr 17/2010
III Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 16 stycznia 2010 r.
w sprawie zmiany uchwały nr 1/2010 III Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych w sprawie Regulaminu działania Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych oraz Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych z dnia 15 stycznia 2010 r.
§ 1.
III Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych dokonuje następujących zmian w treści Regulaminu działania Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych oraz Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych, stanowiącego załącznik do Uchwały nr 1/2010 III Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych:
1) § 6 ust. 5 otrzymuje brzmienie:
„5. W głosowaniach dopuszcza się zastosowanie elektronicznej techniki liczenia głosów. Warunki techniczne elektronicznej techniki liczenia głosów powinny uniemożliwiać oddawanie głosów nieważnych.”
2) w § 6 po ust. 5 dodaje się ust. 6 w brzmieniu:
„6. Głosowania jawne odbywają się z zastosowaniem elektronicznej techniki liczenia głosów, chyba że Zjazd postanowi inaczej. Głosowania tajne odbywają się metodą tradycyjną (przy wykorzystaniu kart do głosowania), chyba że Zjazd postanowi inaczej.”
3) po § 23 dodaje się § 23a w brzmieniu:
„§ 23a.
1. Głosowanie przy zastosowaniu elektronicznej techniki liczenia głosów odbywa się za pośrednictwem pilota do głosowania, w który wyposaża się każdego delegata.
2. Posługiwanie się pilotem umożliwia identyfikację głosującego, z zastrzeżeniem
ust. 3.
3. W głosowaniach tajnych funkcja identyfikacji zostaje wyłączona, tak aby uniemożliwić identyfikację głosującego delegata.
4. Przed rozpoczęciem głosowania wyborczego przedstawia się kandydatów wraz
z numerem wpisu na listę doradców podatkowych oraz region, z którego jest delegatem.
5. W przypadku, gdy jest tylko jeden kandydat na członka wybieranego organu Izby albo na Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych, głosowanie odbywa się poprzez oddanie głosu na „tak”, „nie” lub głosu wstrzymującego się. Zasada ta znajduje odpowiednie zastosowanie w przypadku, gdy głosowanie przeprowadzane jest na tożsame stanowiska w danym organie Izby, a liczba kandydatów nie przekracza liczby stanowisk do obsadzenia.
6. W sytuacjach, gdy jest więcej kandydatów niż miejsc do obsadzenia, głosowanie na stanowiska w danym organie Izby albo na Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych odbywa się poprzez oddanie głosu na „tak” na kolejno wskazywanych kandydatów. W takiej sytuacji, w ramach jednego głosowania, każdy delegat ma możliwość oddania głosów w liczbie równej ilości miejsc pozostających do obsadzenia. Postanowienia § 18 ust. 3-4 i 6 stosuje się. Wybory uzupełniające odbywają się według zasad określonych w niniejszym ustępie. Postanowienia § 23 stosuje się odpowiednio, również do wyboru Rzecznika Dyscyplinarnego.
7. Zasady określone w ust. 5 i 6 mają odpowiednie zastosowanie do innych głosowań wyborczych, w tym do wyborów zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego.
8. Głosowania inne niż wyborcze odbywają się poprzez oddanie głosu na „tak”, „nie” lub głosu wstrzymującego się.”
3) § 24 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Przepisy ust. 1 i 2 pkt 1 lit. a) i lit. f)-g) stosuje się odpowiednio do głosowania
przeprowadzonego przy zastosowaniu techniki elektronicznej.”
§ 2.
Uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia.