e-Biuletyn/4/2023 , numer (4), 28.04.2023

e-Biuletyn/4/2023 , numer (4), 28.04.2023
Z ŻYCIA SAMORZĄDU


WYDARZENIA I AKTUALNOŚCI
OSTATNI DZWONEK! Podziel się podatkiem z Ogólnopolską Fundacją Doradców Podatkowych!
Doradcom podatkowym przypominamy o możliwości wsparcia fundacji poprzez wskazanie jej w składanej deklaracji PIT. W ten sposób 1,5% zapłaconego podatku dochodowego trafi na konto organizacji założonej i prowadzonej przez doradców podatkowych. Każda złotówka przekazana w ten sposób trafi na leczenie osób, którymi opiekuje się Ogólnopolska Fundacja Doradców Podatkowych. Numer KRS 0000414076.

Ślubowanie nowych doradców podatkowych
17 kwietnia blisko setka nowych doradców podatkowych złożyła uroczyste ślubowanie i dołączyła do grona KIDP. W tej grupie wyraźną większość stanowiły panie: uprawnienia zawodowe zyskało 55 kobiet i 40 mężczyzn.
https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/8069 

KIDP partnerem głównym INFORum Gospodarczego
20 kwietnia w Krakowie miało miejsce INFORum Gospodarcze - wydarzenie poświęcone roli państwa, samorządów i instytucji publicznych w pobudzaniu rozwoju gospodarczego i tworzeniu właściwych warunków dla przedsiębiorczości. KIDP reprezentowali na nim doradcy podatkowi z małopolskiego oddziału izby.
https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/8055 

Eksperci nt. problemów ze stosowaniem ogólnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR)
20 kwietnia przewodniczący KRDP, Andrzej Ladziński, wziął udział w forum dyskusyjnym poświęconym omówieniu podstawowych problemów związanych ze stosowaniem ogólnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowaniu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele nauki, sędziowie, doradcy podatkowi oraz przedstawiciele Ministerstwa Finansów.
https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/8070 


KIDP W MEDIACH

Rzeczpospolita: „Przewodniczący KIDP: wyzwań jest coraz więcej, ale dajemy radę” – wywiad z szefem samorządu doradców podatkowych o aktualnych wyzwaniach dla KIDP i samych doradców podatkowych w Polsce. https://www.rp.pl/zawody-prawnicze/art38353931-anna-wojda-co-dal-polski-lad-doradcom-podatkowym-zabrala-wojna
https://www.rp.pl/zawody-prawnicze/art38354001-przewodniczacy-krdp-wyzwan-jest-coraz-wiecej-ale-dajemy-rade 

Rzeczpospolita: „Anna Wojda: Co dał Polski Ład doradcom podatkowym, zabrała wojna” – redakcja „Rz” prezentuje wyniki tegorocznego rankingu firm doradztwa podatkowego.
https://www.rp.pl/zawody-prawnicze/art38353931-anna-wojda-co-dal-polski-lad-doradcom-podatkowym-zabrala-wojna 

Infor.pl: „Doradcy podatkowi nie chcą mieć tego samego kodu PKD co księgowi. Dlaczego?” - artykuł informujący o inicjatywie KRDP, która postuluje wyodrębnienie doradztwa podatkowego i księgowości w formie dwóch różnych kodów PKD.
https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/5723870,doradcy-podatkowi-nie-chca-miec-tego-samego-kodu-pkd-co-ksiegowi-dlaczego.html 

Forsal.pl: „Dobre prawo wspiera firmy i rozwój gospodarki” - relacja z INFORum Gospodarczego w Krakowie, które odbyło się pod patronatem i z udziałem KIDP.
https://forsal.pl/biznes/artykuly/8705550,dobre-prawo-wspiera-firmy-i-rozwoj-gospodarki.html 

 

 
AKTUALNOŚCI REGIONALNE

BIAŁYSTOK
Udział przedstawicieli Podlaskiego Oddziału KIDP w Targach Pracy UWB
19 kwietnia przedstawiciele Podlaskiego Oddziału KIDP wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Celem uczestnictwa w targach była promocja zawodu doradcy podatkowego wśród młodych ludzi – studentów oraz absolwentów studiów wyższych. Bardzo cieszy zainteresowanie, jakie młodzi ludzie wykazywali podczas rozmów z doradcami podatkowymi naszego regionu, zarówno o samej pracy doradcy podatkowego jak i chęci poszerzania wiedzy podczas praktyk w kancelariach doradców podatkowych. Zachęcamy doradców z naszego regionu do przyjmowania w miarę możliwości studentów na praktyki – w tym celu prosimy o kontakt z biurem Podlaskiego Oddziału KIDP.

Dzień Doradcy Podatkowego w Podlaskim Oddziale KIDP
Serdecznie zapraszamy wszystkich doradców podatkowych do wspólnego świętowania Dnia Doradcy Podatkowego w dniu 25 maja 2023 roku w ośrodku „Pięć Dębów” w Supraślu. W planach luźne spotkanie integracyjne połączone z ogniskiem. Szczegóły wydarzenia znajdują się w mDoradcy – zachęcamy do zapisów i do uczestnictwa!

GDAŃSK
Obchody Dnia Doradcy Podatkowego
W dniach 12-13 maja zarząd Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizuje obchody Dnia Doradcy Podatkowego w przytulnym hotelu Wrota Kaszub położonym na pograniczu malowniczych i urokliwych krain – Kaszub i Kociewia. Naturalne otoczenie będzie sprzyjać relaksującemu wypoczynkowi, a wspólnie spędzony czas będzie doskonałą okazją do integracji. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Zapisy wyłącznie przez panel mDoradca.

Szkolenie wyjazdowe do Pragi
Informujemy, że w dniach 28 maja – 2 czerwca organizowane jest szkolenie wyjazdowe na temat „Tajemnicy zawodowej doradcy podatkowego”. Planujemy wspólnie zwiedzić jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Europy – Pragę. Odwiedzimy także Skalne Miasto, Wambierzyce oraz Zamek Książ. Odpoczniemy wspólnie w Kudowie Zdroju. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wyjazdu. Zapisy wyłącznie przez panel mDoradca.

VI Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego
W dniach 19-22 kwietnia odbyła się VI Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego (Gdańsk-Karlskrona-Malmo-Kopenhaga-Gdynia) zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego i Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Centrum Prawa Samorządowego i Prawa Finansów Lokalnych Uniwersytetu Gdańskiego.
Tematem konferencji było: „Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku”.
W konferencji uczestniczyli Członkowie Zarządu Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych w składzie:
- Lech Feder - Przewodniczący Zarządu
- Wiesław Szymański - Zastępca Przewodniczącego Zarządu
- Natalia Wasielewska - Przewodnicząca Komisji ds. Promocji Zawodu
Fotorelacja dostępna na naszym profilu Facebooka.

Umowa Partnerska z Wyższą Szkołą Bankową
9 maja zostanie zawarta umowa partnerska pomiędzy Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, a Pomorskim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Planowana jest współpraca w zakresie działalności szkoleniowej, a także wsparcie przez przedstawicieli Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych procesu dydaktycznego realizowanego na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Współpraca z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów ELSA Gdańsk
13 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Stowarzyszenia Studentów ELSA Gdańsk. W ramach naszej współpracy planowana jest organizacja Konferencji Naukowej Prawa Karnego Procesowego, która odbywać się będzie w Gdańsku 2 czerwca.

Dyżury doradców podatkowych
Kontynuowane są dyżury eksperckie Doradców Podatkowych w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdańska, Urzędem Miasta Gdyni oraz Urzędem Gminy Szemud. Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji poprzez zgłoszenie gotowości do pełnienia dyżurów w dogodnej dla Państwa lokalizacji.

KATOWICE
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy O Podatkach
14 kwietnia w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się XIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych. Finał Konkursu został poprzedzony I etapem, który miał miejsce 3 marca br. i został zorganizowany w formie on-line za pomocą platformy Moodle. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach (zarówno Finał jak i jego pierwszy etap) został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem organizatorów konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego wśród młodzieży. W organizowanym po raz trzynasty Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięło udział 130 laureatów z 14 regionów. Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody pieniężne z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

XIV Edycja akcji Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym
Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2022 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych. Śląski Oddział KIDP już po raz czternasty organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”. Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2022 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków. Akcja rozpocznie się 2 marca i potrwa do 27 kwietnia, a doradca podatkowy będzie do dyspozycji w każdy czwartek w godzinach 9.00-15.00.

Dzień Doradcy Podatkowego w Planetarium Śląskim w Chorzowie
Obchody Dnia Doradcy Podatkowego odbędą się 13 maja w Planetarium Śląskim
w Chorzowie. Podczas uroczystości odbędzie się seans na żywo „Niebo nad Śląskiem”, koncert Józefa Skrzeka „Viator – wędrując pod gwiaździstym niebem” wraz z wprowadzeniem do koncertu przez dr. Jacka Kurka oraz animacjami wyświetlanymi podczas koncertu. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie https://slaski.kidp.pl/main.php?m=szkolenia&rodzaj=SZK&id=5682 

Piąte Spotkanie Integracyjno-Szkoleniowe
Piąte Spotkanie Integracyjno-Szkoleniowe odbędzie się 22-23 czerwca w Hotelu Premium w Wiśle. W programie znajdują się szkolenia z zakresu „Tendencje w orzecznictwie w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym zryczałtowanego) oraz podatku dochodowego od osób prawnych” oraz warsztaty z fotografii „Fotografia marketingowa w kancelarii doradcy podatkowego”. Po wykładach doradcy wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli udać się na spacer, skorzystać ze strefy wellness, którą oferuje hotel: groty solnej, sauny fińskiej, tradycyjnej sauny parowej oraz miło spędzić wieczór na zabawie przy muzyce. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie https://slaski.kidp.pl/main.php?m=szkolenia&rodzaj=SZK&id=5699 

KRAKÓW
Porozumienie z Izbą Administracji Skarbowej w Krakowie
5 kwietnia miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Małopolskim Oddziałem KIDP reprezentowanym przez Justynę Zając-Wysocką i Wojciecha Dobosza a Izbą Administracji Skarbowej w Krakowie reprezentowaną przez dyrektor Bożenę Drabik. Współpraca dotyczy kształtowania wiedzy podatkowej dzieci i młodzieży, w szczególności poprzez:
organizację spotkań w przedszkolach dla 6-latków,
prowadzenie uzgodnionych tematycznie lekcji dla młodzieży licealnej,
przygotowywanie materiałów edukacyjnych ułatwiających zrozumienie przez dzieci i młodzież tematyki finansowej.
Podpisane porozumienie ma na celu przekazanie młodym Polakom rzetelnych informacji na tematy związane z finansowaniem państwa. Podatkowe lekcje będą odbywać się pod hasłem „Budżet, podatki i Ty. Zrozumiesz finanse publiczne".

Kwadrans z prawnikiem w Radiu Kraków
W ramach współpracy Małopolskiego Oddziału KIDP z Radiem Kraków odbywają się audycje z cyklu "Kwadrans z prawnikiem". Kolejna audycja odbyła się w dniu 7 kwietnia, w czasie której doradca podatkowy Patrycja Kubiesa poruszyła kwestie dot. ulgi na zabytki.

Prelekcje dla studentów – współpraca z ELSA Kraków
Małopolski Oddział KIDP kontynuuje współpracę z ELSA Kraków przy projekcie Akademia Praktykanta, w ramach którego odbędzie się cykl 4 prelekcji skierowanych do studentów. Kolejna prelekcja odbyła się online 19 kwietnia, a jej tematem był „CIT Estoński w podstawach”, który poprowadziła doradca podatkowy Patrycja Kubiesa.

Jubileusz prof. dr hab. Bogusławy Gneli
W dniu 19 kwietnia 2023 Małopolski Oddział KIDP uczestniczył w jubileuszu profesor dr hab. Bogusławy Gneli organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Podczas jubileuszu KIDP reprezentował i przemówienie wygłosił Zygmunt Tabisz, wiceprzewodniczący zarządu Małopolskiego Oddziału KIDP.

INFORum Gospodarcze w Krakowie
20 kwietnia w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP, Małopolski Oddział KIDP uczestniczył jako partner wydarzenia w INFORum Gospodarczym poświęconym roli państwa, samorządów i instytucji publicznych w pobudzaniu rozwoju gospodarczego i tworzeniu właściwych warunków dla przedsiębiorczości. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” miało charakter ogólnopolski i organizowane było w ścisłej współpracy z kluczowymi organizacjami przedsiębiorców, instytucjami otoczenia biznesu i uczelniami.

Dzień Doradcy Podatkowego
13 maja w Folwarku Zalesie w Grajowie k/Wieliczki odbędzie się tegoroczny Dzień Doradcy Podatkowego, organizowany przez Małopolski Oddział KIDP. Podczas uroczystości zostaną wręczone pamiątkowe medale i odznaczenia dla doradców zasłużonych w pracy na rzecz samorządu doradców podatkowych.

Wyjazd integracyjny do Zakopanego
W dniach 26-27 maja 2023 w Zakopanem odbędzie się sportowy wyjazd integracyjny doradców podatkowych. W trakcie wyjazdu uczestnicy będą mogli m. in. wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem na rowerach elektrycznych oraz w górskiej wycieczce. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

ŁÓDŹ
Sukces łódzkich uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
Wśród 130 finalistów konkursu w Katowicach, 14 uczniów pochodziło z regionu łódzkiego. Uczniowie z naszego województwa zdobyli dwa pierwsze miejsca w konkursie:
- Marta Ceglarska z Zespołu Szkół w Wieluniu
- Stanisław Wądołowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
Trzecie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy, Agata Nowicka. Serdeczne gratulacje!

POZNAŃ
Piknik rodzinny z okazji Dnia Doradcy Podatkowego
Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym pikniku rodzinnym z okazji Dnia Doradcy Podatkowego, który odbędzie się w dniu 13 maja (sobota) w godz. 12:00-18:00 w Poznaniu (pole piknikowe przy Kopcu Wolności przy Jeziorze Maltańskim).
1. W celu prawidłowego zorganizowania pikniku prosimy o zapisywanie się w panelu mDoradca (www.mdoradca.krdp.pl) najpóźniej do dnia 3 maja.
2. Termin zgłaszania rezygnacji z udziału w pikniku upływa w dniu 3 maja.
3. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (200 miejsc) o przyjęciu na listę uczestników pikniku decyduje kolejność zgłoszeń w panelu mDoradca.
4. W pikniku mogą wziąć udział doradcy podatkowi wraz z rodzinami, dziećmi, wnukami.
5. Uczestnictwo doradców podatkowych i ich rodzin w pikniku jest nieodpłatne.
Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/aktualnosciall.php/9/8007 

XIII Spływ Kajakowy Doradców Podatkowych
Zapraszamy na XIII Spływ Kajakowy Doradców Podatkowych, który odbędzie się w dniach 28-31 maja (niedziela-środa). Miejsce zakwaterowania: Kompleks Hotelowo-Sanatoryjny Spa Budowlani Szczawnica, ul. Zdrojowa 27, 34-460 Szczawnica. Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/aktualnosciall.php/9/79711

Stacjonarne dyżury doradców podatkowych dla obywateli Ukrainy
W 2023 r. wraz z Urzędem Miasta Poznania współorganizowany został kolejny cykl bezpłatnych stacjonarnych dyżurów, które pełnione są przez doradców podatkowych dla osób pochodzących z Ukrainy. Dyżury odbywają się w Urzędzie Miasta Poznania i skierowane są dla osób z Ukrainy, które prowadzą lub zamierzają zarejestrować działalność gospodarczą w Polsce. Urząd Miasta Poznania podczas trwania dyżuru zapewnia tłumacza języka ukraińskiego. Doradców podatkowych zainteresowanych pełnieniem stacjonarnego dyżuru w 2023 r. prosimy o kontakt: wielkopolski@kidp.pl

Telefoniczne dyżury doradców podatkowych organizowane z Urzędem Miasta Poznania
W ramach współpracy z Urzędem Miasta Poznania w 2023 r. zorganizowany został kolejny cykl bezpłatnych telefonicznych dyżurów doradców podatkowych dla przyszłych oraz obecnych przedsiębiorców.
Doradców podatkowych zainteresowanych pełnieniem telefonicznych dyżurów w 2023 r. prosimy o kontakt: wielkopolski@kidp.pl 

Klub Doradcy Podatkowego w Poznaniu
Zapraszamy na Klub Doradcy Podatkowego w Poznaniu, który odbędzie się 23 maja w godz. 17:00-20:00 w Restauracji "U Myśliwych" przy ul. Libelta 37. Spotkanie ma na celu dyskusję nad obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz służy pomocą w omawianiu bieżących problemów zawodowych.
1. Uczestnictwo w Klubie Doradcy Podatkowego jest bezpłatne i mogą w nim brać udział tylko doradcy podatkowi.
2. Szczegóły organizacyjne i zapisy: www.mdoradca.krdp.pl 

Współpraca ze Studenckim Koło Naukowe Rachunkowości KON
Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Rachunkowość Warta Poznania” jest wydarzeniem organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO, działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Nadrzędnym celem Konferencji „Rachunkowość Warta Poznania” jest promocja szeroko pojętej dziedziny rachunkowości, audytu i podatków oraz umożliwienie studentom z całej Polski nawiązania kontaktów z praktykami biznesu oraz pracownikami naukowymi. Konferencja organizowana jest nieprzerwanie od 2011 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów kierunków ekonomicznych nie tylko z Poznania, ale również z całej Polski. Krajowa Izba Doradców Podatkowych została Partnerem Konferencji. Prelegentem, który wygłosi prelekcję dla uczestników w trakcie Konferencji będzie Filip Siwek, zastępca przewodniczącego zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Etyczne wyzwania dla rachunkowości”. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 maja w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

Współpraca z II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu - zajęcia dla licealistów
Wielkopolski Oddział KIDP podjął współpracę z II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W okresie od marca do kwietnia 2023 odbędzie się 11 zajęć dla uczniów klas licealnych promujących zawód doradcy podatkowego, samorząd zawodowy oraz przybliżających w przystępny sposób obowiązujące przepisy prawno-podatkowe. Prelekcje poprowadzą członkowie zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP: Małgorzata Ostrowska-Krzewina, Katarzyna Surma, Katarzyna Winiecka, oraz Remigiusz Pytlik.

Szkolenie z rozliczeń PIT dla obywateli Ukrainy
Wspólnie z Urzędem Miasta Poznania zorganizowaliśmy szkolenie dotyczące rozliczeń PIT dla obywateli Ukrainy. Szkolenie zostało poprowadzone przez Pana dr. inż. Pawła Małeckiego i odbyło się stacjonarnie w Urzędzie Miasta Poznania w dniu 18 kwietnia w godzinach 10:00-12:00.

WARSZAWA
Obchody Dnia Doradcy Podatkowego w Filharmonii Narodowej
Zarząd Mazowieckiego Oddziału KIDP ma przyjemność zaprosić wszystkich doradców podatkowych do świętowania Dnia Doradcy Podatkowego w dniu 11 maja 2023. Tegoroczne odchody odbędą się w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Podczas części oficjalnej poznamy laureatów X Edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską „Podatki są proste jak drut”, będziemy mogli również wysłuchać koncertu znakomitego artysty muzycznego – Macieja Maleńczuka. Na miejscu będzie czekać na Państwa uroczysty poczęstunek oraz doskonała zabawa.

Mazowiecka Debata o podatkach i prawie
W dniach 26 - 27 maja 2023 odbędzie się II Konferencja - Mazowiecka Debata o podatkach i prawie organizowana przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału KIDP przy współpracy ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem będziemy rozmawiali o podatkach i prawie karnym. Tytuł konferencji to „Prawo podatkowe a prawo karne - trudne relacje orzecznicze”. Ubiegłoroczna debata cieszyła się dużą popularnością i zyskała uznanie wśród uczestników wydarzenia, a merytoryczny poziom wystąpień został doceniony przez uczestników. Wierzymy, że ta tematyka zainteresuje szerokie grono doradców podatkowych. O szczegółach związanych z organizacją drugiej edycji debaty podatkowej będziemy informować wkrótce.

Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego
3 czerwca na terenie Bulwarów Wiślanych odbędzie się Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego. Wydarzenie podzielone będzie na dwie strefy: rozrywkową i edukacyjną. Podczas pikniku będzie można dowiedzieć się, na czym polega codzienna praca przedstawicieli zawodów zaufania publicznego, a także wziąć udział w licznych atrakcjach przeznaczonych dla dzieci i osób dorosłych – konkursach, warsztatach i prezentacjach m.in. w tematyce prawa, zdrowia, architektury i budownictwa, opieki nad zwierzętami.
Piknik to także wiele atrakcji muzycznych, na scenie głównej będzie można bawić się przy muzyce dla młodszych oraz dla starszych. Już dziś pragniemy zaprosić do wspólnego świętowania i wspólnego spędzenia czasu wypełnionego licznymi atrakcjami. O szczegółach związanych z organizacją pikniku będziemy informować wkrótce.

II Turniej Szachowy Doradców Podatkowych
Zarząd Mazowieckiego Oddziału KIDP uprzejmie informuje i zaprasza do wzięcia udziału w II Turnieju Szachowym Doradców Podatkowych. Po ubiegłorocznym sukcesie wydarzenia będzie nam miło gościć ponownie wszystkich pasjonatów królewskiej gry. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 17 czerwca w Warszawie. Rozgrywki odbędą się systemem szwajcarskim (15 minut plus 15 sek.). Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia kategorii szachowej oraz nowych umiejętności szachowych. Turniej stanowi doskonałą okazję do integracji naszego środowiska, popularyzacji szachów oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Więcej informacji wkrótce.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.