KRDP przedstawia 23 poprawki do specustawy podatkowej i 40 innych propozycji pilnych zmian w prawie

63 poprawki ogłosili eksperci pracujący w specjalnym zespole Krajowej Rady Doradców Podatkowych, który monitoruje przebieg prac legislacyjnych związanych z tzw. tarczą antykryzysową. Samorząd doradców podatkowych w trosce o polskich przedsiębiorców apeluje o jak najszybsze dostosowanie obowiązujących obecnie przepisów do nadzwyczajnej sytuacji w kraju.


- Od naszych partnerów - organizacji przedsiębiorców otrzymaliśmy w weekend projekty ustaw, nad którymi pracuje aktualnie rząd. To m. in. nowelizacja specustawy koronawirusowej do której mają zostać włączone kwestie związane z podatkami - tłumaczy Radomir Szaraniec, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. - Nie czekając, aż projekty pojawią się na stronach Rządowego Centrum legislacyjnego, postanowiliśmy zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia znajdujące się w projektowanych przepisach. Proces legislacyjny będzie ekspresowy, istnieje duże ryzyko popełnienia błędu, jeśli głos przedsiębiorców i doradców podatkowych nie zostanie w tej materii wysłuchany.


W ciągu doby od otrzymaniu projektów ustaw, doradcy podatkowi przygotowali w sumie 23 poprawki do rządowego projektu nowelizacji specustawy koronawirusowej. Wskazali również na kilkadziesiąt innych, brakujących uregulowań, które nie znalazły się w projekcie, a które mogą mieć kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem gospodarczym wywołanym koronawirusem. 


Całe zestawienie propozycji zmian w prawie sformułowanych przez zespół ekspertów KRDP można pobrać i przeczytać tutaj.

DATA PUBLIKACJI: 2020-03-23 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02

x x x
x