KIDP dołącza do Rady Przedsiębiorczości

x

Krajowa Izba Doradców Podatkowych dołączyła do reaktywowanej 24 marca Rady Przedsiębiorczości – koalicji polskich organizacji gospodarczych, której celem jest współpraca z rządem oraz wszystkim stronami sceny politycznej w celu ratowania polskiej gospodarki.

Rada Przedsiębiorczości została reaktywowana ze względu na wyjątkowo trudną sytuację gospodarczą, z którą muszą się mierzyć polscy przedsiębiorcy. W wyniku epidemii koronawirusa wiele małych i średnich firm z dnia na dzień straciło źródło przychodów. Wielu biznesom grozi upadłość.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest pierwszym w Polsce samorządem zawodowym który dołączył do Rady Przedsiębiorczości. Od blisko dwóch tygodni w KIDP działa specjalny zespół ekspertów, który analizuje przepisy prawa podatkowego i formułuje propozycje zmian w prawie, które mają chronić polski biznes w obliczu kryzysu. O szybką zmianę przepisów prawa w obszarze podatków KIDP zaapelowała do władz państwowych.

Mając na uwadze fakt, że w najbliższej przyszłości polskiej przedsiębiorczości przyjdzie zmierzyć się z niespotykanymi dotychczas trudnościami i wyzwaniami, wymagającymi podejmowania zdecydowanych działań oraz niestandardowych decyzji, już teraz deklarujemy pełne wsparcie i chęć zaangażowania się w prace Rady Przedsiębiorczości. Jesteśmy otwarci na udzielanie wszelkiego rodzaju pomocy dla osiągnięcia stabilizacji w działalności przedsiębiorców i zminimalizowania negatywnych skutków nadchodzącego dużymi krokami kryzysu – mówi prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Tu przeczytasz list prof. Adama Mariańskiego wysłany w odpowiedzi na zaproszenie Krajowej Izby Doradców Podatkowych do Rady Przedsiębiorczości

DATA PUBLIKACJI: 2020-03-26 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x