x x
x x

PAP: Doradcy podatkowi: wprowadźmy mediacje w relacji urząd-podatnik

x

„Nowa ordynacja podatkowa, która wejdzie w życie nie wcześniej niż w 2021 roku, to nie jest projekt naszych marzeń – mówi prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. – Ten projekt porządkuje pewne kwestie, daje większą pewność w pewnych obszarach, lecz nie zwiększa ochrony podatników” – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Nagranie z prof. Adamem Mariańskim, Przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych zostało zrealizowane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

To jedno z wielu nagrań, które udało się zorganizować podczas tego Kongresu, którego KIDP była partnerem instytucjonalnym. Nagranie zostało opublikowane na stronie Polskiej Agencji Prasowej, jej portalach społecznościowych i dystrybuowane do mediów. To wyjątkowa forma promocji, zarówno zawodu doradcy podatkowego, jak i samorządu doradców podatkowych. Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, który ma zgodnie z przepisami korporacyjnymi reprezentować Radę na zewnątrz, jest po pierwsze doradcą podatkowym, a po drugie bez wątpienia niekwestionowanym autorytetem prawa podatkowego. Każdy głos zabrany w dyskusji na ważny temat wzmacnia rangę zawodu i samorządu.

„Według Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych, zapewnienie podatnikom większego poczucia bezpieczeństwa i wprowadzenie mediacji jako sposobu wyjaśniania kwestii spornych – zamiast sztywnych i bezdyskusyjnych decyzji – uzdrowi relację podatników z urzędami” – informuje PAP.

Środowisko doradców podatkowych postuluje wprowadzenie takiej ochrony poprzez monitorowanie nadużywania prawa przez organa podatkowe. „Prowadzimy szereg dyskusji na temat sposobu współpracy między podatnikiem a organem podatkowym” – informuje prof. Mariański” – donosi Polska Agencja Prasowa.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:
http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/140205,,doradcy-podatkowi-wprowadzmy-mediacje-w-relacji-urzad-podatnik

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-05-22 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x