x x
x x

Unijne reguły uszanują poufność - Przewodniczący KRDP w Rzeczpospolitej o tajemnicy zawodowej

„Tajemnica jest fundamentem naszego zawodu. Obrona tej tajemnicy jest jednym z naszych najważniejszych celów i takie stanowisko prezentujemy w kontaktach z Ministerstwem Finansów – zapewnił prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w rozmowie z „Rzeczpospolitą".

„Unijne dyrektywy uszanują poufność” – pod takim tytułem ukazał się 19 marca  artykuł w Rzeczpospolitej, autorstwa red. Pawła Rochowicza, prezentujący stanowisko Krajowej Rady Doradców Podatkowych w sprawie tajemnicy zawodowej. To kolejna publikacja odnosząca się do tej  bardzo ważnej kwestii dla samorządu doradców podatkowych.

„Dyrektywa dotycząca raportowania optymalizacji nie zlikwiduje tajemnicy zawodowej – zauważa samorząd” - napisano w artykule w Rzeczpospolitej.

Autor poinformował, że w  specjalnym oświadczeniu Krajowa Rada Doradców Podatkowych odniosła się do uzgodnionej przez unijnych ministrów finansów 13 marca dyrektywy nakładającej na doradców nowe obowiązki informacyjne. Chodzi o informowanie organów skarbowych o schematach podatkowych przyjętych przez firmy, mogących prowadzić do unikania opodatkowania.

Więcej:
http://archiwum.rp.pl/artykul/1369072-Unijne-reguly-uszanuja-poufnosc.html

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-03-20 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x