Informacje

Ślubowanie

Trzecie ślubowanie doradców podatkowych w tym roku

Data publikacji: 2024-06-04

4 czerwca w Warszawie miało miejsce kolejne, trzecie w tym roku ślubowanie nowych doradców podatkowych. A to jeszcze nie koniec - wszystko więc wskazuje na to, że 2024 będzie rekordowy pod względem liczby nowych doradców podatkowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy nowy doradca podatkowy musi złożyć ślubowanie i dopiero wtedy otrzymuje prawo do wykonywania zawodu. 4 czerwca, w auli Uniwersytetu Warszawskiego ślubowało w ten sposób 78 osób. To oznacza, że liczba wszystkich doradców podatkowych w Polsce przekroczyła 9 tys. i wynosi 9027 osób.

Od początku roku, do Krajowej Izby Doradców Podatkowych dołączyło już 250 nowych doradców, a przed nami jeszcze przynajmniej jedno ślubowanie. To oznacza, że 2024 będzie najpewniej rekordowym rokiem pod względem nowoprzyjętych doradców podatkowych.

Przypomnijmy, że aby zostać doradcą podatkowym należy mieć wykształcenie wyższe, odbyć praktykę zawodową oraz zdać dwuczęściowy, państwowy egzamin zawodowy. W tym celu warto skorzystać z pomocy Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która organizuje kursy przygotowujące kandydatów do egzaminu.

Zobacz aktualną ofertę kursów KIDP przygotowujących do egzaminu na doradcę podatkowego.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.