e-Biuletyn/4/2024, numer (4), 06.05.2024

WYDARZENIA I AKTUALNOŚCI

 • Uroczyste ślubowanie nowych doradców podatkowych 
  KIDP powiększyła się o 91 nowych doradców podatkowych, którzy w kwietniu złożyli ślubowanie przystępując tym samym do zawodu.
  https://kidp.pl/uroczyste-slubowanie-nowych-doradcow-podatkowych-galeria
 • Ponad 1000 uczestników Konkursu Wiedzy o Podatkach 
  Za nami kolejny, czternasty już finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. W tegorocznej edycji udział wzięło 1069 osób
  https://kidp.pl/ponad-1000-uczestnikow-konkursu-wiedzy-o-podatkach
 • Rusza nabór kandydatów na członka Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania
  W związku z końcem II kadencji Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania (Krajowa Rada Doradców Podatkowych ogłosiła nabór kandydatów, spośród których zostanie wybrany jeden doradca podatkowy, który wejdzie w skład Rady III kadencji (2024-2028).
  https://kidp.pl/rusza-nabor-kandydatow-na-czlonka-rady-do-spraw-przeciwdzialania-unikaniu-opodatkowania  
 • Nowy Kwartalnik Doradca Podatkowy – już dostępny
  Na stronie Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz w systemie mDoradca jest dostępne nowe, cyfrowe wydanie kwartalnika tworzonego przez środowisko doradców podatkowych. Tematem numeru są mediacje podatkowe.
  https://kidp.pl/nowy-kwartalnik-doradca-podatkowy-juz-dostepny  
 • Akademia Doradcy Podatkowego: Przyszłość funkcji finansowej i podatkowej przedsiębiorstwa w świecie AI
  Czy AI zmieni tez zawód doradcy podatkowego? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy na najbliższym szkoleniu realizowanym w ramach Akademii Doradcy Podatkowego, które odbędzie się 7 maja.
  https://kidp.pl/akademia-doradcy-podatkowego-przyszlosc-funkcji-finansowej-i-podatkowej-przedsiebiorstwa-w-swiecie-ai 
 • E-doręczenia: KIDP na spotkaniu w Ministerstwie Cyfryzacji
  Już od 1 października 2024 przedstawiciele zawodów zaufania będą zobowiązani do posiadania skrzynek w systemie e-doręczeń. Pod koniec kwietnia w resorcie cyfryzacji miało miejsce spotkanie w tej sprawie, na którym doradcy podatkowi przedstawili swoje zastrzeżenia i wskazali na potencjalne problemy, które trzeba pilnie rozwiązać.
  https://kidp.pl/e-doreczenia-kidp-na-spotkaniu-w-ministerstwie-cyfryzacji 
 • Konferencja naukowa SIGMA MARATON ze wsparciem doradców podatkowych z Łodzi
  Sigma Maraton to konferencja naukowa dla pasjonatów rachunkowości i podatków. Cyklicznie organizuje ją Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA z Uniwersytetu Łódzkiego. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbyła się ze wsparciem Łódzkiego Oddziału KIDP, dzięki czemu doradcy podatkowi mogli lepiej zaprezentować się studentom.
  https://kidp.pl/konferencja-naukowa-sigma-maraton-ze-wsparciem-doradcow-podatkowych-z-lodzi 
 • Kod rabatowy na publikację „Zmiany w podatkach i księgowości 2024”
  Wydawnictwo C.H. Beck przygotowało dla doradców podatkowych specjalny kod rabatowy na nową publikację, która ukaże się jeszcze w kwietniu – „Zmiany w podatkach i księgowości 2024”. Promocja daje możliwość uzyskania 15% rabatu i jest ważna do końca maja. Treść kodu rabatowego to: BCK22134. 

KIDP W MEDIACH

AKTUALNOŚCI REGIONALNE

GDAŃSK
Dzień Doradcy Podatkowego 2024
W dniach 10 - 11 maja planowane są obchody Dnia Doradcy Podatkowego, które odbędą się w Kompleksie Wypoczynkowo - Konferencyjnym „U Chłopa” w miejscowości Chmielno. W ramach obchodów odbędzie się szkolenie, na którym Magdalena Michałowska przybliży narzędzia ułatwiające pracę doradcy podatkowemu. Po części szkoleniowej będą czekać atrakcje prosto z Kaszub. Naturalne otoczenie będzie sprzyjać relaksującemu wypoczynkowi, a wspólnie spędzony czas będzie doskonałą okazją do integracji. Serdecznie zachęcamy do zapisów przez panel mDoradca.

Wyjazd szkoleniowy - Podlasie
W dniach 17 – 21 czerwca organizowany jest wyjazd szkoleniowy na temat „Etyki w zawodzie doradcy podatkowego”. Planujemy wspólnie zwiedzić jeden z najbogatszych kulturowo regionów Polski – Podlasie. Odwiedzimy miasta Supraśl i Białystok, przejedziemy niezwykłą „Krainą otwartych okiennic”, jak również „Szlakiem Tatarskim”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wyjazdu. Zapisy wyłącznie przez panel mDoradca.

Tydzień Zawodów Prawniczych #LoveLaw
Pomorskich doradców podatkowych nie zabrakło także na Tygodniu Zawodów Prawniczych #LOVELAW, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. 11 kwietnia odpowiadaliśmy na pytania studentów dotyczących praktyk, egzaminu oraz pracy doradcy podatkowego. Fotorelacja dostępna na naszym Facebooku.

XII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego
18 kwietnia na zaproszenie Stowarzyszenia ELSA Gdańsk byliśmy partnerem XII Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego, która odbywała się na Uniwersytecie Gdańskim. Tematem przewodnim było „Prawo nowych technologii w gospodarce morskiej”. Konferencja poświęcona była zagadnieniom, które obecnie bardzo silnie wpływają na transformację stosunków prawnych w gospodarce morskiej. Od cyfryzacji po sztuczną inteligencję, blockchain i analizę danych, jak również najnowocześniejsze rozwiązania w celu ułatwienia międzynarodowego obrotu morskiego oraz wsparcia funkcjonowania administracji publicznej. 

Praktyki studenckie
Serdecznie zachęcamy do zgłoszenia zainteresowania przyjęciem studentów na praktyki studenckie. Podpisane porozumienia z Uniwersytetem Gdańskim oraz z Uniwersytetem WSB Merito Gdańsk znacznie spopularyzowały nasz zawód wśród studentów, dlatego zwracamy się do doradców podatkowych chętnych do przeprowadzenia praktyk do pisemnego oświadczenia o gotowości do przyjęcia studenta lub studentów na praktykę studencką. Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: pomorski@kidp.pl

KATOWICE
XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy O Podatkach
5 kwietnia 2024 w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się XIV Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich zorganizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach (zarówno finał jak i jego pierwszy etap) został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Finał Konkursu został poprzedzony I etapem, który miał miejsce 29 lutego i został zorganizowany w formie on-line za pomocą platformy Moodle (test rozwiązało 1069 osób).
W organizowanym po raz czternasty ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięło udział 85 finalistów z 14 regionów. 

Dzień Doradcy Podatkowego
W tym roku uroczyste obchody Dnia Doradcy Podatkowego odbędą się 9 maja (czwartek) w Kinoteatrze Rialto w Katowicach, gdzie doradcy podatkowi wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli zobaczyć sztukę Teatru Korez „Weltmajstry”. Natomiast jeszcze przed uroczystym rozpoczęciem obchodów Dnia Doradcy Podatkowego, w Parku przy Placu Grunwaldzkim 8-10 w Katowicach będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie Beboczki Doradców Podatkowych „Doradziejki”

Forumowa gra terenowa
Przewodniczący Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego Pan dr Mariusz Cieśla, w imieniu Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, do którego przynależy Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaprasza na Forumową Terenową Grę Rowerową m.in. szklakiem wybranych Beboków w Katowicach w dniu 18 maja 2024 r. (sobota).

V Śląski Rajd Doradców Podatkowych
W związku z dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy kontynuować turystyczną integrację wśród doradców podatkowych oraz ich osób towarzyszących. Przed nami V ŚLĄSKI RAJD DORADCÓW PODATKOWYCH „W cieniu morawskich zamków i pałaców” który odbędzie się 6 lipca 2024 (sobota).

Szóste spotkanie integracyjno-szkoleniowe
Zarząd Śląskiego Oddziału postanowił zorganizować kolejne Szóste Spotkanie Integracyjno-Szkoleniowe. Tym razem zapraszamy doradców podatkowych wraz z osobami towarzyszącymi do Hotelu Fero Lux w Korbielowie. Przedmiotem szkolenia będą ciekawe wykłady, takie jak: „VAT w obrocie międzynarodowym” oraz „Video marketing w kancelarii doradcy podatkowego” W części integracyjnej doradcy podatkowi wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli udać się na długi spacer, skorzystać ze strefy Wellness, którą oferuje hotel oraz miło spędzić wieczór na zabawach z DJ z okazji nocy Kupały. Szczegóły wydarzeń znajdują się na naszej stronie https://slaski.kidp.pl/ 

KRAKÓW
Audycje w Radiu Kraków
W ramach współpracy z Radiem Kraków 15 kwietnia 2024 r. w Radiu Kraków odbyła się kolejna audycja z cyklu "Kwadrans z prawnikiem" podczas której doradca podatkowy Zygmunt Tabisz omówił temat „Czym jest podatek VAT i dlaczego warto kupić okna z usługą montażu” - link do audycji https://open.spotify.com/episode/1RqkiomzjFVDl046GGfRpH 

Zajęcia ze studentami - „Praktyka zawodowa w rachunkowości i podatkach”
W ramach współpracy Małopolskiego Oddziału KIDP z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, doradcy podatkowi przeprowadzili część zajęć w ramach przedmiotu „Praktyka zawodowa w rachunkowości i podatkach” podczas których omówiono zagadnienia praktyczne związane z wykonywaniem zawodu doradcy podatkowego oraz inne istotne podatkowe zagadnienia. 

Dzień Doradcy Podatkowego
11 maja w Folwarku Zalesie w Grajowie k/Wieliczki odbędzie się w Małopolskim Oddziale KIDP tegoroczny Dzień Doradcy Podatkowego. Podczas uroczystości zostaną wręczone pamiątkowe medale i odznaczenia dla osób zasłużonych w pracy na rzecz samorządu doradców podatkowych.

Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim
W ramach promocji zawodu doradcy podatkowego, Małopolski Oddział KIDP nawiązał współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim w celu organizacji na Wydziale Prawa i Administracji UJ w dniach 7-11 maja 2024 międzynarodowego seminarium o tematyce podatkowej dla studentów. W ramach promocji zawodu przedstawiciel MO KIDP wygłosi dla studentów UJ prelekcję w dniu 9 maja 2024.

Piknik Rodzinny Zawodów Zaufania Publicznego
Małopolski Oddział KIDP po raz kolejny przystąpił wraz z innymi samorządami zawodów zaufania publicznego do współorganizacji Integracyjnego Pikniku Rodzinnego Zawodów Zaufania Publicznego. Piknik odbędzie się w Parku Strzeleckim w Krakowie 22 czerwca 2024 w godzinach 10:00-17:00. Wstęp wolny - dotyczy zarówno doradców podatkowych jak i członków ich rodzin. W programie pikniku przewidziane będą różnorodne atrakcje, w tym m. in. animacje i zabawy sportowe, dmuchańce, warsztaty plastyczne i edukacyjne, występy zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji pośród których, każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zachęcamy do udziału oraz odwiedzenia stoiska Małopolskiego Oddziału KIDP.

ŁÓDŹ
Konferencja naukowa Sigma Maraton
W dniach 17-18 kwietnia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się kolejna edycja konferencji naukowej Sigma Maraton. Jest to cykliczne wydarzenie skierowane do pasjonatów rachunkowości i podatków organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA z Uniwersytetu Łódzkiego. Temat tegorocznej edycji to "Rachunkowość w nurcie wyzwań współczesnego biznesu". Oprócz referatów i case study z dziedziny rachunkowości, studenci mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z doradcą podatkowym. W tym roku spotkanie poprowadziła dr Anna Leszczyńska, Skarbnik KRDP, która w swoim wystąpieniu przybliżyła studentom zawód doradcy podatkowego i zachęcała do dalszego zgłębiania wiedzy o podatkach. 

Spotkanie ze studentami na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego
22 kwietnia 2024 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ Dorota Chudzik, Sekretarz ŁO KIDP przeprowadziła dla studentów prelekcję, która miała na celu przybliżenie kluczowych aspektów zawodu doradcy podatkowego. Omówiła perspektywy rozwoju dla osób podejmujących pracę w tym zawodzie oraz wyjaśniła dlaczego jest to zawód zaufania publicznego oraz jak wygląda praca doradcy w praktyce. 

POZNAŃ 
Ogólnopolska Karnoprocesowa Konferencja Naukowa 
Zapraszamy na Ogólnopolską Karnoprocesową Konferencję Naukową „O kodeksie karnym skarbowym po blisko 25 latach jego obowiązywania”, która odbędzie się w Szczecinie w dniu 14 czerwca 2024 r. w godz. 09:00-15:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego 
przy ul. Mickiewicza 16A. Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej, tj. można wziąć udział w konferencji stacjonarnie lub online. W konferencji mogą wziąć udział doradcy podatkowi, przedsiębiorcy, sędziowie, kadra naukowa oraz inne zainteresowane osoby.
Partnerzy konferencji:
1. Wielkopolski Oddział KIDP
2. Zachodniopomorski Oddział KIDP
3. Stowarzyszenie Amicus Facultatis Iuris Stetinensis
Link do strony konferencji:https://sksp.usz.edu.pl/

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Doradcy Podatkowego
Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Doradcy Podatkowego, który odbędzie się w dniu 11 maja 2024 r. w godz. 12:00-18:00 w Poznaniu na polu piknikowym przy Kopcu Wolności przy Jeziorze Maltańskim. Zapewniamy catering, a także mnóstwo gier oraz zabaw z animatorami dla dzieci i dorosłych w naturalnej, leśnej scenerii w strefie chill z leżakami z widokiem na Maltę. Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/piknik-rodzinny-z-okazji-dnia-doradcy-podatkowego-11-05-2024-r

XIV Spływ Kajakowy Doradców Podatkowych
Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym XIV Spływie Kajakowym Doradców Podatkowych, który odbędzie się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2024 r. Podczas trwania spływu odbędzie się również szkolenie „Zmiany w VAT”, które poprowadzi Pan dr inż. Paweł Małecki, a także grill z ogniskiem. Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/xiv-splyw-kajakowy-doradcow-podatkowych-30-05-02-06-2024-r

Klub Doradcy Podatkowego w Poznaniu w 2024 r. 
Zapraszamy na X cykl spotkań Klubu Doradcy Podatkowego w Poznaniu, czyli na spotkania zawodowe mające na celu dyskusję nad obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz zagadnieniami wspierającymi funkcjonowanie kancelarii doradcy podatkowego, a także służące do omawiania bieżących problemów zawodowych. Miejsce spotkań: Poznań, Hotel Mercure Poznań Centrum, ul. Roosevelta 20. Zapisy w mDoradcy.
Najbliższe spotkania Klubu Doradcy Podatkowego w Poznaniu odbędą się:
1) 23.05.2024 r.
2) 27.06.2024 r.

Wydziałowe Targi Praktyk i Staży z ELSA Poznań 2024 – 11 kwietnia 2024 r.
Wielkopolski Oddział KIDP wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poznań współorganizowali Wydziałowe Targi Praktyk i Staży, które odbyły się w dniu 11 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas targów przedstawiciele KIDP: dr Katarzyna Pawłowska oraz Konrad Bednarowski przedstawili studentom w jaki sposób można zostać doradcą podatkowym, a także omówili tajniki prowadzenia własnej kancelarii podatkowej. Dodatkowo służyli pomocą w pokierowaniu kariery zawodowej oraz przedstawili możliwości zatrudnienia w kancelarii doradztwa podatkowego.

Wykład otwarty „Zawód doradcy podatkowego" z SKNR KONTO 
Wielkopolski Oddział KIDP wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Rachunkowości „KONTO” działającym przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w dniu 23 kwietnia zorganizował wykład otwarty „Zawód doradcy podatkowego”, który poprowadzili Remigiusz Pytlik i Filip Siwek z zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP. Podczas wykładu studenci mieli możliwość dowiedzenia się czym zajmuje się doradca podatkowy, jakie są formy wykonywania zawodu, jak zdobyć uprawnienia doradcy podatkowego, a także jakie są perspektywy zawodu doradcy podatkowego. 

Spotkanie Wielkopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego
15 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Ta edycja spotkań samorządów odbyła się w salach wykładowych Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Przedstawiciele poszczególnych samorządów zawodowych wymienili się doświadczeniami w organizacji wydarzeń szkoleniowych oraz integracyjnych. Wiele miejsca poświęcono dyskusji nad wspólnymi inicjatywami poszczególnych samorządów. O wynikach tych rozmów i planowanych wspólnych inicjatywach informować będziemy niebawem. Omawiano również postępy prowadzonych wspólnie z UAM badań naukowych, które weryfikują poziom świadomości osób wykonujących zawody zaufania publicznego o ich samorządzie. Jesienią planowana jest konferencja naukowa podsumowująca wyniki tych badań. Wielkopolski Oddział KIDP reprezentował Remigiusz Pytlik, przewodniczący zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP.

Konferencja szkoleniowa dla obywatelek i obywateli Ukrainy
Wielkopolski Oddział KIDP został partnerem Konferencji „Odważ się na więcej” organizowanej przez Urząd Miasta Poznania oraz Centrum Integracji Kobiet Nejmovirna. Konferencja adresowana jest do obywatelek i obywateli Ukrainy przebywających w Poznaniu i okolicach. Celem konferencji jest pomoc w aktywizacji gospodarczej. Konferencja odbędzie się w dniu 23 maja 2024 r. w godz. 09:00 - 16:00 w miejskim biurze coworkingowym - Plus Jeden Poznań przy ul. Za Bramką 1. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji doradczych m.in. w tematach podatkowych, prawnych, ubezpieczeniowych czy biznesowych. W strefie doradczej Wielkopolskiego Oddziału KIDP porad będzie udzielał doradca podatkowy dr inż. Paweł Małecki.
Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w krótkich spotkaniach motywujących do aktywności zawodowej lub gospodarczej w Polsce. Ważną częścią konferencji będzie również panel dyskusyjny z przedsiębiorcami pochodzącymi z Ukrainy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz sposobami przełamywania barier na rynku pracy w Polsce.

Spotkania praktyków
Zapraszamy na kolejny cykl spotkań praktyków, który odbędzie się w maju 2024 r., prowadzony przez doradców podatkowych dla doradców podatkowych. Spotkania praktyków mają formę merytorycznej dyskusji związanej z tematem spotkania w gronie praktyków interesujących się danym zagadnieniem. Pierwsze spotkanie praktyków „Zagrożenia dla kancelarii podatkowych i ich klientów wynikające z prawa bankowego – opis przypadku” poprowadzi Maria Chaber w dniu 7 maja 2024 r. w godz. 17:00-19:00. Drugie spotkanie praktyków „Prace legislacyjne 2024” poprowadzi Izabela Leśniewska w dniu 9 maja 2024 r. w godz. 17:00-19:00. Zapisy: www.mdoradca.krdp.pl

WARSZAWA
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „VAT w Erze Cyfrowej”
W dniach 18-19 kwietnia Akademia Leona Koźmińskiego oraz Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców zorganizowali Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „VAT w Erze Cyfrowej”, w której udział wzięli naukowcy oraz znani przedstawiciele świata biznesu m.in.: prof. dr hab. Artur Mudrecki, dr hab. Krzysztof Lasiński- Sulecki – profesor UMK w Toruniu, a także doradcy podatkowi, m.in.: Przemysław Kilim - Zastępca Przewodniczącej Zarządu MO KIDP, Paweł Trojanek - Przewodniczący Komisji Współpracy z Regionami Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Janina Fornalik, Tomasz Michalik, prof. Witold Modzelewski, Magdalena Jaworska. Konferencja była bardzo ważnym głosem w dyskusji nad zmianami jakie zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości podatkowej i gospodarczej.

Dzień Doradcy Podatkowego
Mazowiecki Oddział KIDP organizuje w dniu 16 maja 2024 r. Dzień Doradcy Podatkowego w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W programie przewidziano m.in. uroczysty bankiet, finał XI edycji konkursu „Podatki są proste jak drut” oraz koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Wydarzenie to zostanie poprzedzone Konferencją nt.: „Prawa podatnika – w poszukiwaniu skutecznych narzędzi ochrony”, która odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Propagowanie zawodu wśród studentów
Magdalena Verdun reprezentując Mazowiecki Oddział KIDP przeprowadziła spotkania ze studentami uczelni SWPS oraz Łazarskiego na temat zawodu doradcy podatkowego. Warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, miały na celu nie tylko przybliżenie studentom dynamicznej i wymagającej ścieżki kariery zawodu doradcy podatkowego, ale także zainspirowanie ich do rozważenia jej jako realnej i atrakcyjnej opcji zawodowej.

Warsztaty Podatkowe na Akademii Leona Koźmińskiego
Mazowiecki Oddział KIDP organizuje kolejną edycją Warsztatów Podatkowych na Akademii Leona Koźmińskiego. W ramach tego cyklu odbyły się wykłady nt.: „Fundacje rodzinne i sukcesja w firmach rodzinnych”, które poprowadził Krzysztof Gajdziński oraz „Estoński CIT”, które poprowadził doradca podatkowy i radca prawny Piotr Prokocki. 16 maja będą miały miejsce kolejne warsztaty: „Opodatkowanie kryptowalut i zmiany technologiczne w podatkach”, które poprowadzi doradca podatkowy Jakub Dziadur.

WROCŁAW
„Podatkuś Doradek” dołączył do Wrocławskich Krasnali
Z wielką przyjemnością informujemy, że „Podatkuś Doradek” już oficjalnie dołączył do grona Wrocławskich Krasnali. Rzeźba krasnala stanęła przed budynkiem Starej Giełdy we Wrocławiu, w którym mieści się biuro Dolnośląskiego Oddziału KIDP. Krasnal „Podatkuś Doradek” zapewnia identyfikację środowiska doradców podatkowych poprzez regionalną formę prezentacji, wpisującą się w miejską tradycję Wrocławia. Będzie głosił Wrocławianom i przybyłym gościom zwyczaje dobrego i bezpiecznego biznesu oraz doradzał jak zgodnie z prawem płacić podatki.
https://visitwroclaw.eu/miejsce/podatkus-doradek

I Wydziałowy Moot Court Podatkowy
27 marca na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się pierwszy etap konkursu „I Wydziałowy Moot Court Podatkowy” organizowanego przez studentów zrzeszonych w SKN Prawa Finansowego „FISCUS” pod patronatem KIDP. W ramach pierwszego etapu konkursu studenci zmierzyli się z kazusem dotyczącym możliwości zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów zegarka mechanicznego zakupionego przez radcę prawnego prowadzącego spółkę cywilną na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Jury Konkursowe, składające się z przedstawicieli kadry akademickiej, wyłoniło 6 trzyosobowych drużyn, które zostały zakwalifikowane do finału Konkursu. Finał wydarzenia odbył się 25 kwietnia 2024. Drużyny zmierzyły się w trzech symulowanych rozprawach przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach podatkowych o poniższej tematyce:
• (Instrumentalne) wszczęcie postępowania karnoskarbowego, aby zawiesić termin przedawnienia? 
• Koszty uzyskania przychodu twórców internetowych.
• Wniosek o zwrot nadpłaty przez wspólników zlikwidowanej spółki osobowej.
W finale Konkursu uczestniczyła z ramienia zarządu Dolnośląskiego Oddziału KIDP Danuta Bącler.

Spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy
W ramach działań promujących Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach 3 kwietnia odbyło się spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, w którym uczestniczyli: Marian Sworobowicz – wiceprzewodniczący zarządu i Ewa Rodziewicz – członek zarządu Dolnośląskiego Oddziału KIDP. Przedstawiciele zarządu DO KIDP poprowadzili prelekcję dla młodzieży na temat zawiłości polskiego systemu podatkowego oraz ważnej roli zawodu doradcy podatkowego, przybliżając uczniom drogę do zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu, zasad etyki oraz zasady funkcjonowania samorządu zawodowego. 

Zakończenie roku klas maturalnych technikum w Głogowie
26 kwietnia 2024 Maciej Piotrowski – członek zarządu DO KIDP, wziął udział w uroczystym zakończeniu roku klas maturalnych Technikum nr 3 Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, podczas którego przekazał podziękowania za udział i wysokie notowania szkoły podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.