e-Biuletyn/3/2023, numer (3), 06.04.2023

e-Biuletyn/3/2023, numer (3), 06.04.2023
Z ŻYCIA SAMORZĄDU
WYDARZENIA I AKTUALNOŚCI


KIDP postuluje wyodrębnienie doradztwa podatkowego w PKD

Andrzej Ladziński, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, przekazał do Głównego Urzędu Statystycznego postulat rozdzielenia czynności doradztwa podatkowego i księgowości w nowej klasyfikacji PKD. Do tej pory dwa różne zawody: doradcy podatkowego i księgowego miały ten sam kod PKD, co mogło prowadzić do wielu pomyłek.
https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/8039 

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców w Polsce - KIDP popiera inicjatywę Rzecznika MŚP


Krajowa Rada Doradców Podatkowych podjęła stanowisko w sprawie poparcia działań Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców na rzecz wprowadzenia dobrowolności podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. W celu realizacji tego stanowiska KRDP zdecydowała, że przystąpi do inicjatywy ustawodawczej projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce oraz zaangażuje środowisko doradców podatkowych w zbieranie podpisów pod projektem ustawy.
https://kidp.pl/aktualnosciall.php/10/8015 

Podziel się podatkiem z Ogólnopolską Fundacją Doradców Podatkowych!

Doradcom podatkowym przypominamy o możliwości wsparcia fundacji poprzez wskazanie jej w składanej deklaracji PIT. W ten sposób 1,5% zapłaconego podatku dochodowego trafi na konto organizacji założonej i prowadzonej przez doradców podatkowych. Każda złotówka przekazana w ten sposób trafi na leczenie osób, którymi opiekuje się Ogólnopolska Fundacja Doradców Podatkowych. Numer KRS 0000414076.

LEXOMETR Prawno-Gospodarczy: weź udział w badaniu

KIDP objęła patronatem IV edycję badania kondycji branży księgowo-podatkowej organizowanego przez redakcję Przeglądu Podatkowego i wydawnictwo Wolters Kluwer. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankiecie, organizator przygotuje ekspercki raport o kondycji podmiotów z branży księgowo-podatkowej oraz działów księgowych przedsiębiorstw w 2023 roku. Zachęcamy do udziału w badaniu. Każdy uczestnik badania otrzyma e-book „Odpowiedzialność karna skarbowa księgowych i doradców podatkowych” oraz dostęp do pełnej wersji raportu, który zostanie opublikowany w czerwcu. Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/906436/lexometr-prawno-gospodarczy-iv.html 

Egzekucja administracyjna należności podatkowych – 161. Konferencja podatkowa CDiSP Uniwersytetu Łódzkiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji podatkowej organizowanej przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ. Patronem merytorycznym tego wydarzenia jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Konferencja odbędzie się w formule online.
https://www.cdisp.uni.lodz.pl/konferencje/szczegoly?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=56386&cHash=9e5250518fc26fa294fcd6a9c055384e 


KIDP W MEDIACH


Ponad 12 000 obserwujących KIDP na LinkedIn
Liczba osób śledzących informacje o Krajowej Izbie Doradców Podatkowych w serwisie biznesowym LinkedIn przekroczyła w marcu 12 000. Profil samorządu doradców podatkowych jest jednym z najbardziej angażujących i największych profili tego typu w Polsce. Dla porównania – aktywność Naczelnej Rady Adwokackiej śledzi na LinkedIn 6000 osób. Doradców podatkowych obecnych na platformie LinkedIn zachęcamy do obserwowania profilu izby.
https://www.linkedin.com/company/krajowa-izba-doradców-podatkowych  

Bankier.pl: „Doradca podatkowy czy księgowy. Do kogo iść rozliczyć PIT? – artykuł w którym dziennikarka portalu bankier.pl obszernie informuje o różnicach w zawodach doradcy podatkowego i księgowego.
https://www.bankier.pl/smart/doradca-podatkowy-czy-ksiegowy-do-kogo-isc-rozliczyc-pit 

Śląskie.pl: „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym” – publikacja informująca o akcji śląskich doradców podatkowych.
https://www.slaskie.pl/content/doradcy-podatkowi-niepelnosprawnym-2023 

„Rzeczpospolita”: Wystawianie faktur elektronicznych bez ulgi podatkowej – artykuł o KSeF z komentarzem Iwony Biernat-Baran, członkini Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
https://www.rp.pl/podatki/art38084551-wystawianie-faktur-elektronicznych-bez-ulgi-podatkowej 

Prawo.pl: „Stabilny system podatkowy kluczem do rozwoju przedsiębiorczości” - relacja z III Konferencji Podatkowej zorganizowanej przez Instytut Finansów SGH we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod hasłem "System podatkowy a rozwój przedsiębiorczości”.
https://www.prawo.pl/podatki/system-podatkowy-ma-byc-stabilny-opinie-ekspertow,520304.html 


AKTUALNOŚCI REGIONALNE

BIAŁYSTOK

Podlaska KIDP w mediach
29 marca 2023 roku Monika Brzostowska, wiceprzewodnicząca zarządu Podlaskiego Oddziału KIDP wzięła udział w audycji Polskiego Radia Białystok w ramach cotygodniowego cyklu „Masz prawo”. Odpowiadała m.in. na pytania oraz wątpliwości – czy doradcy podatkowi są potrzebni oraz kiedy i dlaczego warto zwrócić się do nich po poradę, a kiedy jest to niezbędne. Zachęcamy do odsłuchania audycji na stronie Polskiego Radia Białystok.
Link do podcastu: https://www.radio.bialystok.pl/podcasty/index/id/215086 

GDAŃSK

Szkolenie wyjazdowe w czeskiej Pradze
W dniach 28 maja – 2 czerwca organizowane jest szkolenie wyjazdowe na temat „Tajemnicy zawodowej doradcy podatkowego”. Planujemy wspólnie zwiedzić jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Europy – Pragę. Odwiedzimy także Skalne Miasto, Wambierzyce oraz Zamek Książ. Odpoczniemy wspólnie w Kudowie Zdroju. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wyjazdu. Zapisy wyłącznie przez panel mDoradca.

Klub Integracyjny Doradców Podatkowych
Wznawiamy działanie klubu po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Do tej pory razem odwiedziliśmy Włochy, Turcję, Egipt, Kenię, Tajlandię, Gruzję, Kazachstan - teraz przyszła pora na słoneczną Portugalię. W dniach 28 września 2023 – 5 października 2023 organizujemy wycieczkę objazdową podczas której zwiedzimy Lizbonę, staniemy na Cabo Da Roca, obejrzymy pałace w Sintrze, odwiedzimy Fatimę, Coimbrę oraz wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z planem wycieczki.

VI Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego
W dniach 19-22 kwietnia odbędzie się VI Międzynarodowa Bałtycka Konferencja Prawa Finansowego „Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku”, którą organizują Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Centrum Prawa Samorządowego i Prawa Finansów Lokalnych Uniwersytetu Gdańskiego. Wezmą w niej udział zaproszeni przedstawiciele zarządu Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Tematem wiodącym konferencji będą zrównoważone finanse.

KATOWICE    


Konkurs wiedzy o podatkach
Za nami pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się 7 marca 2023 r. na platformie moodle. Test rozwiązało 1230 uczniów z całego kraju. Do XIII Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikowało się 171 uczniów z 14 województw. Finał odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.silesia.kidp.pl  w zakładce Konkursy.

XIV edycja akcji „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”
Doradcy podatkowi kolejny raz angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2022 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych. Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2022 skorzystać mogą podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Mogą oni uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków. Akcja rozpoczęła się 2 marca i potrwa do 27 kwietnia 2023, a doradca podatkowy jest do dyspozycji w każdy czwartek w godzinach 9.00-15.00.

Dzień Doradcy Podatkowego w Planetarium Śląskim w Chorzowie
Obchody Dnia Doradcy Podatkowego odbędą się 13 maja 2023 w Planetarium Śląskim
w Chorzowie. Podczas uroczystości odbędzie się seans na żywo „Niebo nad Śląskiem” oraz koncert Józefa Skrzeka „Viator – wędrując pod gwiaździstym niebem” wraz z wprowadzeniem do koncertu przez dr. Jacka Kurka i animacjami wyświetlanymi podczas koncertu. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie https://slaski.kidp.pl/main.php?m=szkolenia&rodzaj=SZK&id=5682 

Piąte Spotkanie Integracyjno-Szkoleniowe
Piąte Spotkanie Integracyjno-Szkoleniowe odbędzie się 22-23.06.2023 w Hotelu Premium w Wiśle. W programie znajdują się szkolenie „Tendencje w orzecznictwie w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym zryczałtowanego) oraz podatku dochodowego od osób prawnych” oraz warsztaty z fotografii „Fotografia marketingowa w kancelarii doradcy podatkowego”. Po wykładach doradcy wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli udać się na spacer i skorzystać ze strefy wellness, którą oferuje hotel: groty solnej, sauny fińskiej, tradycyjnej sauny parowej oraz miło spędzić wieczór na zabawie przy muzyce. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie https://slaski.kidp.pl/main.php?m=szkolenia&rodzaj=SZK&id=5699

KRAKÓW

„Demo Day Innowacji 4.0”
W ramach współpracy z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej 9 marca 2023 Małopolski Oddział KIDP uczestniczył w wydarzeniu „Demo Day Innowacji 4.0”. Centra Transferu Technologii pięciu krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego po raz drugi zorganizowały wspólne wydarzenie umożliwiające bezpośrednią rozmowę z twórcami technologii rozwijanych w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu Inkubator Innowacyjności 4.0. W ramach udziału Małopolskiego Oddziału KIDP w „Demo Day Innowacji 4.0” dla uczestników wydarzenia zostało udostępnione stanowisko konsultacyjne, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli uzyskać informacje, w jaki sposób doradca podatkowy może im pomóc przy realizacji ich pomysłów biznesowych, wdrażaniu innowacji oraz realizowaniu strategii rozwoju firmy w aspekcie finansowym, podatkowym i księgowym.

Szkolenia dla klientów Krakowskiego Parku Technologicznego
1 marca 2023 w ramach współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, Patryk Prus, sekretarz zarządu Małopolskiego Oddziału KIDP przeprowadził dla klientów KPT szkolenie pt. „Zmiany w PIT i CIT w 2023 roku” natomiast 16 marca 2023 Patrycja Kubiesa, członek zarządu Małopolskiego Oddziału KIDP przeprowadziła dla klientów Krakowskiego Parku Technologicznego szkolenie obejmujące takie zagadnienia jak podatek minimalny,  zasady prowadzenia ewidencji środków trwałych w tym procedura przyjęcia środków trwałych ewidencji, różnice prowadzenia księgowości jednoosobowych działalności a spółek, Estoński CIT, amortyzacja a PSI, zaliczki na podatek.


Porozumienie z ZUS
22 marca 2023 w siedzibie Małopolskiego Oddziału KIDP miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy MO KIDP reprezentowanym przez Justynę Zając-Wysocką, przewodniczącą zarządu, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, reprezentowanym przez dr. Władysława Świątka dyrektora oddziału ZUS w Krakowie. Współpraca pomiędzy instytucjami będzie dotyczyła działalności promocyjnej, informacyjnej, szkoleniowej i edukacyjnej, w szczególności polegającej na:
•    organizacji form wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych i zmian podatkowych na dany rok,
•    wsparciu działań edukacyjnych ZUS o zakres doradztwa podatkowego,
•    organizacji szkoleń dla Oddziału ZUS w Krakowie z tematyki podatkowej,
•    organizacji szkoleń dla doradców podatkowych z tematyki ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń z ZUS,
•    wzajemnym wsparciu działań promocyjno-informacyjnych.


Akademia praktykanta ELSA Kraków
Małopolski Oddział KIDP kontynuuje współpracę z ELSA Kraków przy projekcie Akademia Praktykanta w ramach którego odbędzie się cykl 4 prelekcji skierowanych do studentów. Kolejna prelekcja odbędzie się online 19 kwietnia 2023, a jej tematem będzie „CIT Estoński w podstawach”. Prelekcję poprowadzi doradca podatkowy Patrycja Kubiesa.

Jubileusz prof. Bogusławy Gneli
19 kwietnia 2023 Małopolski Oddział KIDP będzie uczestniczył w jubileuszu prof. dr hab. Bogusławy Gneli organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Z okazji jubileuszu została wydana księga pamiątkowa, w której opublikowano m.in. list gratulacyjny od Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Doradców podatkowych na tym wydarzeniu będzie reprezentował Zygmunt Tabisz, wiceprzewodniczący Małopolskiego Oddziału KIDP, który wygłosi stosowne przemówienie.

Doradcy podatkowi na INFORum Gospodarczym
Małopolski Oddział KIDP został partnerem INFORum Gospodarczego poświęconego roli państwa, samorządów i instytucji publicznych w pobudzaniu rozwoju gospodarczego i tworzeniu właściwych warunków dla przedsiębiorczości. Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia 2023 o godz. 9.00 w Krakowie (Krakowski Salon Ekonomiczny NBP przy ul. Basztowej 20).
Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i organizowane jest w ścisłej współpracy z kluczowymi organizacjami przedsiębiorców, instytucjami otoczenia biznesu i uczelniami. Wpisuje się ono w cykl wydarzeń organizowanych od lat pod hasłem „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

Dzień doradcy podatkowego
13 maja 2023 w Folwarku Zalesie w Grajowie k/Wieliczki odbędzie się w Małopolskim Oddziale KIDP tegoroczny Dzień Doradcy Podatkowego.

Sportowy wyjazd integracyjny
26-27 maja 2023 w Zakopanem odbędzie się sportowy wyjazd integracyjny doradców podatkowych. W trakcie wyjazdu uczestnicy będą mogli m. in. wziąć udział w wycieczce na rowerach elektrycznych oraz w górskiej wycieczce z przewodnikiem. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

OLSZTYN

„Podatki przy kawie”
Warmińsko - Mazurski Oddział KIDP zaprasza doradców podatkowych na cykl spotkań „Podatki przy kawie”. Spotkania odbywają się w formie warsztatów tematycznych poświęconych bieżącym zagadnieniem podatkowym. Pierwsze spotkania, które odbyły się w lutym i marcu, zyskały uznanie uczestników i będą kontynuowane w kolejnych miesiącach. Jest to okazja do wymiany poglądów i doświadczeń zawodowych, omówienia bieżącego orzecznictwa oraz dyskusji w zakresie szczegółowej problematyki podatkowej. Wszelkie informacje dotyczące warsztatów znajdują się w panelu mDoradca.

POZNAŃ

Piknik rodzinny z okazji Dnia Doradcy Podatkowego
Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Doradcy Podatkowego, który odbędzie się 13 maja 2023 r. (sobota) w godz. 12:00-18:00 w Poznaniu (pole piknikowe przy Kopcu Wolności przy Jeziorze Maltańskim).
1. W celu prawidłowego zorganizowania pikniku prosimy o zapisywanie się w panelu mDoradca (www.mdoradca.krdp.pl) najpóźniej do 3 maja 2023 r.
2. Termin zgłaszania rezygnacji z udziału w pikniku upływa 3 maja 2023 r.
3. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (200 miejsc) o przyjęciu na listę uczestników pikniku decyduje kolejność zgłoszeń w panelu mDoradca.
4. W pikniku mogą wziąć udział doradcy podatkowi wraz z rodzinami, dziećmi, wnukami.
5. Uczestnictwo doradców podatkowych i ich rodzin w pikniku jest nieodpłatne.
Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/aktualnosciall.php/9/8007 

XIII Spływ Kajakowy Doradców Podatkowych 28-31.05.2023 r.
Zapraszamy na XIII Spływ Kajakowy Doradców Podatkowych, który odbędzie się w dniach 28-31 maja 2023 (niedziela-środa). Miejsce zakwaterowania: Kompleks Hotelowo-Sanatoryjny Spa Budowlani Szczawnica, ul. Zdrojowa 27, 34-460 Szczawnica
Szczegóły: https://wielkopolski.kidp.pl/aktualnosciall.php/9/79711 

Artykuł w magazynie "Sukces po poznańsku"
W ramach współpracy Wielkopolskiego Oddziału KIDP z magazynem „Sukces po poznańsku” w marcu 2023 opublikowany został kolejny artykuł promujący Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Artykuł opublikowany został w magazynie w wersji papierowej oraz elektronicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: https://wydawnictwa.grupamtp.pl/spp/032023/48/ 

Wyjazd szkoleniowy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3-6.05.2023 r.
Zapraszamy na wyjazd szkoleniowy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (Luksemburg), który odbędzie się w dniach 3-6.05.2023 (środa-sobota).
Szczegóły organizacyjne, program, zapisy: www.mdoradca.krdp.pl. Liczba uczestników: 35 osób. W wyjeździe mogą brać udział tylko doradcy podatkowi.

Współpraca z II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu - zajęcia dla licealistów
Wielkopolski Oddział KIDP podjął współpracę z II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W okresie od marca do kwietnia 2023 odbędzie się 11 zajęć dla uczniów klas licealnych promujących zawód doradcy podatkowego, samorząd zawodowy oraz przybliżających w przystępny sposób obowiązujące przepisy prawno-podatkowe. Prelekcje poprowadzą członkowie zarządu Wielkopolskiego Oddziału KIDP: Małgorzata Ostrowska-Krzewina, Katarzyna Surma, Katarzyna Winiecka, oraz Remigiusz Pytlik.

Klub Doradcy Podatkowego w Poznaniu
Zapraszamy na Klub Doradcy Podatkowego w Poznaniu, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2023 w godz. 17:00-20:00 w Restauracji  "U Myśliwych" przy ul. Libelta 37. Spotkanie ma na celu dyskusję nad obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz służy pomocą w omawianiu bieżących problemów zawodowych.
1. Uczestnictwo w Klubie Doradcy Podatkowego jest bezpłatne i mogą w nim brać udział tylko doradcy podatkowi.
2. Szczegóły organizacyjne i zapisy: www.mdoradca.krdp.pl 

WARSZAWA

Mazowiecka Debata o podatkach i prawie
W dniach 26 - 27 maja 2023 odbędzie się II Konferencja - Mazowiecka Debata o podatkach i prawie organizowana przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału KIDP przy współpracy ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem będziemy rozmawiali o podatkach i prawie karnym. Tytuł konferencji to „Prawo podatkowe a prawo karne - trudne relacje orzecznicze”. Ubiegłoroczna debata cieszyła się dużą popularnością i zyskała uznanie wśród uczestników wydarzenia, a merytoryczny poziom wystąpień został doceniony przez uczestników. Wierzymy, że ta tematyka zainteresuje szerokie grono doradców podatkowych. O szczegółach związanych z organizacją drugiej edycji debaty podatkowej będziemy informować wkrótce.

Publikacja w Przeglądzie Podatkowym
W miesięczniku nr 3/2023 Przeglądu Podatkowego wydawanego przez Wolters Kluwer został umieszony tekst Małgorzaty Militz, przewodniczącej jury Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Zakresu Prawa Podatkowego „Podatki są Proste jak drut”, nt. promocji zawodu doradcy podatkowego w środowiskach akademickich oraz upowszechnianiu wiedzy o podatkach.
- Misją organizatora Konkursu jest budowanie istnienia zawodu doradcy podatkowego wśród studentów różnych uczelni i kierunków, a także promowanie zawodu jako jednej ze ścieżek kariery – wyjaśnia Małgorzata Militz.
Finał konkursu nastąpi w dniu 11 maja 2023 w trakcie obchodów Dnia Doradcy Podatkowego w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zaproszenie na Dzień Doradcy Podatkowego
Zarząd Mazowieckiego Oddziału KIDP w dniu 11 maja 2023 pragnie zaprosić wszystkich doradców do obchodów Dnia Doradcy Podatkowego. W tym roku gala odbędzie się w Filharmonii Narodowej, a wydarzenie uświetni występ znakomitego artysty oraz uroczysty bankiet.

„System podatkowy a rozwój przedsiębiorczości” - relacja
14 marca 2023 odbyła się III Konferencja Podatkowa pt. „System podatkowy a rozwój przedsiębiorczości” organizowana przez Instytut Finansów SGH we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. W wystąpieniach i dyskusji panelowej online udział wzięli m.in.: dr Joanna Węgrzyn, zastępca dyrektora w Departamencie Polityki Podatkowej Ministerstwa Finansów, Paweł Chrupek - dyrektor Wydziału Interwencyjno-Procesowego Biura rzecznika MŚP, Adam Bącal, Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Panel I: „Atrakcyjność podatkowa Polski i wyzwania na przyszłość” moderowała dr Joanna Szlęzak-Matusewicz z Instytutu Finansów SGH, natomiast panel II: „Fiskalne narzędzia oddziaływania na rozwój przedsiębiorczości” - Anna Misiak przewodnicząca zarządu Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Pragniemy wyrazić szczególne podziękowania pod adresem prelegentów za poświęcony czas i aktywnie uczestniczenie w konferencji.

WROCŁAW

Integracja i szkolenie doradców podatkowych - wyjazd do Paryża
W dniach 21 – 26 kwietnia 2023 dolnośląscy doradcy podatkowi wezmą udział w wyjeździe szkoleniowo – integracyjnym do Paryża. Część integracyjna wyjazdu obejmuje: zwiedzanie Reims, wieczorny spacer po dzielnicy Montmartre (Bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre - plac artystów), zwiedzanie najstarszej części Paryża: Wyspy la Cite z Katedrą Notre Dame oraz spacer Dzielnicą Łacińską. W planach jest także zwiedzanie Wersalu, oglądanie Paryża z najwyższego poziomu Wieży Eiffel’a oraz wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Uczestnicy wyjazdu wezmą udział w dwóch sesjach szkoleniowych: szkolenie w zakresie pełnomocnictw poprowadzi Sebastian Ząbczyk, a dr Waldemar Szewc wygłosi wykład pt. „Filary zarządzania kancelarią doradztwa podatkowego”.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.