x x
x x

Anna Misiak z KRDP w radiowym magazynie ekonomicznym o 50 proc. kosztach dla twórców

Anna Misiak, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, wzięła udział 25 stycznia 2018 r. w audycji radiowej w RDC. W magazynie ekonomicznym  opowiedziała o zmianach, jakie zaszły w prawie podatkowym, poświęcając wiele uwagi kontrowersyjnym i niejasnym rozwiązaniom w zakresie uregulowań dotyczących 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców.


Anna Misiak, Krajowa Rada Doradców Podatkowych

Pani Anna Misiak wyjaśniła kiedy i jakie koszty uzyskania przychodu możemy zastosować. Przypomniała o kosztach standardowych, jakie można odliczyć w przypadku pracownika uzyskującego przychód ze stosunku pracy. Wyjaśniła kto może korzystać z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu i jakie niejasności w tym zakresie pojawiły się po zmianach przepisów. Podkreśliła, że zmiany te nie będą miały zastosowania do sporządzania zeznań rocznych za rok 2017.

Wskazała, że zmiany są dwukierunkowe. Korzystne to te, które podnoszą limit przychodów, co do których można te koszty będzie zastosować. Natomiast niekorzystne zmiany powodują wiele wątpliwości kto będzie mógł z nich skorzystać, ponieważ nie jest to precyzyjnie uregulowane.

Pani Anna Misiak szczegółowo wskazywała, w jakich  przypadkach, przy jakich zawodach,  50 proc. koszty uzyskania przychodów można zastosować a kiedy jest to obarczone ryzykiem, mimo, że nadal wykonywana jest praca twórcza.
 
Zapraszamy do wysłuchania audycji:
http://www.rdc.pl/podcast/magazyn-ekonomiczny-zmiany-w-podatkach/

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2018-01-25 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x