x x
x x

Rzeczpospolita ogłosiła wyniki Rankingu Doradztwa Podatkowego

x

Zapotrzebowanie na usługi doradztwa wciąż rośnie - stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą" prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Potwierdzają to wyniki 13. już edycji rankingu Rzeczpospolitej. Uroczyste ich ogłoszenie odbyło się 17 kwietnia br. a opublikowane  na łamach Rzeczpospolitej zostały w wydaniu z 18 kwietnia br.

„Liczne zmiany w przepisach podatkowych to już norma, jednak w ostatnim roku było ich wyjątkowo dużo. Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR) oceniamy bardzo negatywnie. Nakładają one obowiązek ujawniania władzom podatkowym informacji o tzw. schematach podatkowych, czyli działaniach, które mają lub mogą mieć wpływ na zobowiązania podatkowe. Zauważmy, że zakres czynności podlegających raportowaniu jest bardzo szeroki. Dotyczy de facto nawet porad w zakresie prawa podatkowego, co jest oczywistym nonsensem. Takie wymogi wpływają destrukcyjnie na procesy gospodarcze” – stwierdził prof. Adam Mariański w rozmowie z Rzeczpospolitą. Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu.

Zapraszamy do lektury całego dodatku poświęconego zawodowi doradcy podatkowego z uwagi na Ranking Doradztwa Podatkowego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1401522-Rosnie-liczba-doradcow-podatkowych-ale-nadal-jest-ich-za-malo.html


http://archiwum.rp.pl/artykul/1401520-Rynek-czeka-na-nowych-fachowcow.html

http://archiwum.rp.pl/artykul/1401534-Bez-zaangazowania-doradcy-trudno-dzis-uniknac-sporu-z-fiskusem.html

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-04-19 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x