x x
x x

Prof. Adam Mariański w programie "Rzecz o prawie" w Rzeczpospolita TV

x

O projekcie nowej Ordynacji podatkowej, o propozycjach dobrych i złych oraz o potrzebie dalszej dyskusji na ten temat mówił prof. dr hab. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, w rozmowie z Anną Wojdą w programie „Rzecz o prawie” w Rzeczpospolita TV.

„Namawiamy do dalszej dyskusji nad rozwiązaniami zawartymi w przedłożonym projekcie, tym bardziej, że znalazły się w nim przepisy, które zostały wprowadzone w styczniu 2019 r., m.in. dotyczące klauzuli przeciwko unikania opodatkowania i raportowania schematów podatkowych, które w ocenie doradców podatkowych są błędne, nie pozwalające na możliwość bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej” – stwierdził prof. Adam Mariański.

To ważny moment, ponieważ projekt ma wkrótce trafić do Sejmu. 21 grudnia 2018 r. projekt został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Stanowi on zmodyfikowaną wersję projektu z 4 lipca 2018 r., po przeprowadzonych konsultacjach społecznych. W konsultacji tego projektu aktywnie uczestniczyła także Krajowa Rada Doradców Podatkowych, przedstawiając listę ponad 100 poprawek. W większości miały one na celu zwiększenie ochrony praw podatników oraz poczucia ich bezpieczeństwa i zaufania w kontaktach z organami podatkowymi.

„Oczekiwania wobec ustawy Ordynacja podatkowa jest bardzo duże, ponieważ praktyka jest bardzo niekorzystna dla podatników, uwarunkowana w pewien sposób działalnością sądów administracyjnych, nie przestrzegających w należyty sposób zasady legalizmu” – podkreślił prof. Mariański.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

https://www.youtube.com/watch?v=van4GdeATSs

https://www.rp.pl/RZECZoPRAWIE/190129571-Adam-Marianski---Kiedy-poznamy-nowe-przepisy-podatkowe.html

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2019-01-28 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x