Zawód ma znakomite perspektywy, przedsiębiorcy będą nas potrzebowali - wywiad z Przewodniczącym KRDP w Rzeczpospolitej

x

„Widzimy wzrost świadomości podatników, dotyczący korzystania z usług doradztwa. Wynika to z coraz większej liczby nakładanych na nich obowiązków, jak np. składanie plików w JPK VAT oraz profiskalnego nastawienia skarbówki” – stwierdził prof. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w wywiadzie udzielonym red. Monice Pogroszewskiej z okazji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego, organizowanego corocznie przez te redakcję.

„Rośnie na doradztwo typu compliance. Klienci chcą mieć pewność, że prawidłowo wywiązują się z obowiązków względem fiskusa. Chciałbym jednak zaznaczyć, że celem zmian legislacyjnych nie powinno być zapewnienie pracy doradcom, ale stworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości” – podkreślił Przewodniczący KRDP.

„Naszą rola jest pomoc w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych oraz ustaleniu granic dozwolonego planowania podatkowego. Chodzi o to żeby podatnik zapłacił fiskusowi tyle, ile trzeba, ani mniej, ani więcej” – stwierdził prof. Adam Mariański.

Zapraszamy do zapoznania się z całym wywiadem z prof. Adamem Mariańskim.

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-06-27 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x