x x
x x

KRDP będzie współpracować z Najwyższą Izbą Kontroli

x

„Doradcy podatkowi będą współpracować z NIK” – pod takim tytułem ukazał się artykuł na portalu podatki.abc informujący o planach Krajowej Rady Doradców Podatkowych. „Samorząd doradców podatkowych podpisze lada dzień porozumienie z Najwyższą Izbą Kontroli. Pomoże jej m.in. w kontrolowaniu organów państwa” – napisano w artykule.

Jak tłumaczy dr Mariusz Cieśla, doradca podatkowy, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, współpraca z NIK będzie polegała na organizacji konferencji, szkoleń, podejmowaniu różnych wspólnych inicjatyw na forum krajowym, wymianie informacji dotyczących bieżącej działalności.

Jednym w ważniejszych aspektów będzie współdziałanie przy podejmowaniu i realizacji inicjatyw mających na celu podnoszenie poziomu kwalifikacji kontrolerów NIK i doradców podatkowych. Duże znaczenie będzie miało również współdziałanie na rzecz tworzenia dobrego prawa podatkowego i przestrzegania jego postanowień oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz ułatwienia doradcom podatkowym wykonywania ich czynności zawodowych dla klientów (w tym planowania podatkowego) i przeciwdziałanie ewentualnym nieprawidłowościom w ich realizacji.

Samorząd doradców przede wszystkim oczekuje współpracy z NIK w obszarach dotyczących podatków, procedur postępowania podatkowego, funkcjonowania administracji celno-skarbowej oraz efektywności finansów publicznych. Jak podkreśla dr Mariusz Cieśla, doradcy chcą uczestniczyć w panelach eksperckich dotyczących planowanych kontroli NIK, mieć możliwość wskazywania nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu podatkowego w oparciu o doświadczenie środowiska doradców podatkowych. Doradcy dodatkowo mają nadzieję na wspólną organizację cyklicznych, wspólnych konferencji dotyczących funkcjonowania podatków w Polsce, skuteczności ich ściągania, poszanowaniu interesów podatników i zabezpieczeniu interesów Skarbu Państwa.

http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/doradcy-podatkowi-beda-wspolpracowac-z-nik

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-04-04 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x