x x
x x

Komentarz Przewodniczącej KRDP o tajemnicy zawodowej w Gazecie Prawnej

„Doradcy pod okiem urzędników. Fiskus pierwszy dowie się o optymalizacji” – pod takim tytułem ukazał się artykuł w Gazecie Prawnej, do którego komentarza udzieliła prof. dr hab. Jadwiga Glumińska – Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Profesor Jadwiga Glumińska-Pawlic zapewnia w rozmowie z DGP, że nie podziela do końca obaw dotyczących ograniczenia czy odebrania doradcom ich tajemnicy zawodowej. Dodaje, że mogłoby to również dotknąć adwokatów i radców prawnych, którzy mają podobne uprawnienia. – Oczywiście jeśli istnieją takie plany w MF, to budzą one zaniepokojenie wśród doradców. Na razie jednak współpraca z obecnym kierownictwem resortu układa się wręcz wzorowo, więc liczymy na kompromis – mówi.
– Niezależnie od tego przedstawimy własne propozycje walki z optymalizacją i oferującymi ją specjalistami – twierdzi prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic. Zwraca też uwagę, że „czarne owce” już dziś karane są przez organy dyscyplinarne samorządu zawodowego. – Jedna nieuczciwa osoba może zepsuć reputację 9 tys. doradców, zatem podejście do takich spraw w naszej korporacji zapewne będzie jeszcze zaostrzone.
 
Zapraszamy do lektury:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1067674,agresywna-optymalizacja-podatkowa.html

oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.


DATA PUBLIKACJI: 2017-09-11 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (693 920 360)
KIDP (centrala)

ul. Giełdowa 4c/34
Warszawa 01-211
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: 693 920 360

x x x
x